Trwa ładowanie...

Za darmo: 17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

Największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę odbędzie się 15 czerwca na Stadionie Narodowym

Za darmo: 17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
dw01vb9
dw01vb9

Największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę odbędzie się 15 czerwca w Warszawie! 17. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się w nowej lokalizacji – na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tym razem tematem przewodnim będzie szeroko rozumiane „Życie”.

W tym roku na Pikniku zaprezentuje się ok. 200 instytucji z 22 krajów świata. Impreza jak zawsze będzie trwać dziewięć godzin: rozpocznie się o 11.00 a zakończy o 20.00. Pokaże wiele aspektów życia, bo to ono jest tematem przewodnim tegorocznego Pikniku Naukowego. Wstęp oczywiście jest wolny.

Na pierścieniu o obwodzie 900 m, który znajduje się w zewnętrznej bryle Stadionu Narodowego, i w alejach prowadzących do obiektu, zostanie rozlokowanych ok. 190 namiotów, pod którymi odbędzie się niemal 1000 pokazów z niemal każdej dziedziny wiedzy: nauk ścisłych, przyrodniczych czy humanistycznych. Zgodnie z tradycją, najbardziej spektakularne widowiska przez cały dzień będą odbywać się na głównej scenie Pikniku.

Wielbiciele nauki, którzy nie będą mogli przybyć na Stadion, będą mogli słuchać relacji i audycji we wszystkich Programach Polskiego Radia (PR 1, 2, 3, 4, Polskim Radiu dla Zagranicy) oraz na portalu polskieradio.pl.

dw01vb9

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę. Odbywa się od 1997 roku corocznie w Warszawie, za każdym razem przyciągając tłumy zwiedzających. W 2005 roku został wyróżniony przez Komisję Europejską jako jeden z 10. wzorcowych europejskich projektów obszaru "Nauka i społeczeństwo". Był inspiracją do wielu inicjatyw popularyzujących naukę, m.in. do powstania w Warszawie Centrum Nauki Kopernik.

Co roku w Pikniku Naukowym uczestniczy ok. 250 instytucji z Polski oraz z zagranicy (m.in. z Austrii, Belgii, Bułgarii, Chin, Czech, Danii, Egiptu, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Irlandii, Litwy, Maroka, Portugalii, Republiki Federalnej Niemiec, Rosji, Słowacji, Słowenii, USA, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch). Instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea i instytucje kultury, fundacje związane z nauką oraz koła naukowe prezentują tu swoje osiągnięcia oraz odsłaniają kulisy swojej codziennej pracy. Pokazują naukę w sposób zrozumiały dla odbiorców w różnym wieku, wykorzystując eksperymenty, pokazy, często także interaktywne eksponaty. Na Pikniku reprezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, społeczne i humanistyczne.

dw01vb9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw01vb9