Trwa ładowanie...

Za darmo: 3. Festiwal Orkiestr Wojskowych w Warszawie

Ubiegłoroczna edycja festiwalu zgromadziła blisko 4 tys. widzów.

Za darmo: 3. Festiwal Orkiestr Wojskowych w Warszawie
d17f6z1
d17f6z1

Siedem koncertów w plenerze, pokaz musztry wojskowej oraz finałowa gala na Torwarze - to wszystko czeka tych, którzy wezmą udział w 3. Festiwalu Orkiestr Wojskowych. Wśród tegorocznych uczestników Warszawa gościć będzie orkiestry wojskowe z Niemiec, Austrii i Czech.

Festiwal rozpocznie się w sobotę, 25 czerwca, Koncertem Inauguracyjnym na Trakcie Królewskim (ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza). Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie Koncert Galowy w Hali Widowiskowo-Sportowej Torwar.

W niedzielę, 26 czerwca br. o godz. 16.00, przy ul. Łazienkowskiej zaprezentują się najlepsi, polscy i zagraniczni muzycy w mundurach, którzy wielokrotnie brali udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych w kraju oraz na świecie.

Wystąpią orkiestry wojskowe z Giżycka, Elbląga, Lublina, Szczecina i Warszawy, a także Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Oprócz tego trzy drużyny z Batalionu Reprezentacyjnego WP wykonają pokaz musztry paradnej. Gościnnie zaprezentuje się także Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna. Dodatkowo festiwal uświetnią swoim występem „Łukowiacy” - Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej.

d17f6z1

- Repertuar występów oraz pokazy musztry to prawdziwy majstersztyk, wysoki poziom artystyczny, który zawsze jest gorąco przyjmowany przez publiczność. Wojsko zagra nie tylko utwory marszowe ale także rozrywkowe ze specjalnie przygotowanymi na ten cel aranżacjami solowymi na saksofon, trąbkę i gitarę elektryczną. Na swingowo i rockowo orkiestry zagrają także wszystkim znaną „Prząśniczkę”- informuje WawaLove.pl ppłk Joanna Klejszmit-Bodziuch, rzeczniczka prasowa Garnizonu Warszawskiego.

Ponadto będzie można usłyszeć „Marsz pretorianów” z oratorium Quo Vadis, „Warszawiankę” Karola Kurpińskiego, graną na każdej defiladzie podczas najważniejszych świąt państwowych oraz wiele więcej. Od rocka po klasykę, poprzez swing, muzykę filmową i rozrywkową.

W finale Koncertu Galowego 3. edycji Festiwalu Orkiestr Wojskowych Warszawa 2016, planowany jest występ wszystkich 400 artystów żołnierzy w mazurze z opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki. Wstęp na wszystkie występu wolny.

Ubiegłoroczna edycja festiwalu zgromadziła blisko 4 tys. widzów.

PROGRAM FESTIWALU

23 czerwca (CZWARTEK)
godz. 19.00-20.00 KONCERTY PROMUJĄCE:
Orkiestra Wojskowa z Giżycka – Kampinoski Park Narodowy (Izabelin, ul. Tetmajera 38)
Orkiestra Wojskowa z Lublina – Dzielnica Wola (deptak na ul. Chłodnej)
Orkiestra Wojskowa z ze Szczecina – Dzielnica Bielany, Centrum Rekreacyjno-Sportowe m. st. Warszawy, ul. Lindego 20
Orkiestra Wojskowa z Republiki Czeskiej - Plac Zamkowy

d17f6z1

24 czerwca (PIĄTEK)
godz. 19.00-20.00 KONCERTY PROMUJĄCE:
Orkiestra Wojskowa z Elbląga – przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (Al. KEN 61)
Orkiestra Wojskowa z Austrii – Plac Zamkowy

25 czerwca (SOBOTA)
godz. 17.30-17.40 Pokaz musztry paradnej na Placu Zamkowym
przemarsz Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego wraz z Kompanią Reprezentacyjną Wojska Polskiego z Placu Zamkowego na scenę przy ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

godz. 18.00-20.00 KONCERT INAUGURACYJNY (ul. Tokarzewskiego-Karaszewicza):
występ Orkiestry Wojskowej z Niemiec oraz Orkiestry Wojskowej z Warszawy

d17f6z1

26 czerwca (NIEDZIELA)
godz. 16.00 KONCERT GALOWY – Hala TORWAR (ul. Łazienkowska 6a).

d17f6z1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17f6z1