Trwa ładowanie...

Za darmo: A może spacer zamiast marszu?

"Spacer z historią miasta w tle" na Dzień Niepodległości

Za darmo: A może spacer zamiast marszu?
d3hdbl6
d3hdbl6

"Spacer z historią miasta w tle" to propozycja uczczenia Dnia Niepodległości poprzez skoncentrowanie się na naszej tożsamości kulturowej, w poczuciu wdzięczności dla tych, którzy walczyli o to, byśmy mogli ją zachować.* Opiera się o debiutującą na rynku aplikację AudioTrip*. Dzięki tej technologii do gry może włączyć się nieodpłatnie każdy posiadacz smartfona z systemem operacyjnym Android lub iOS.

11. listopada 2012r. w ośmiu miastach Polski (Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu) wyruszymy na przechadzkę, by uważniej przyjrzeć się miejscom ważnym dla naszej historii, przypomnieć sobie okoliczności, w jakich nabrały szczególnego znaczenia, posłuchać relacji naocznych świadków, zebranych w Archiwum Historii Mówionej Ośrodka „Karta” i w ten sposób oddać hołd naszym przodkom. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą białych i czerwonych wstążek, by za ich pomocą symbolicznie podkreślić koncentrujący się we wskazanych obiektach pierwiastek polski.

Już dziś można pobrać darmową aplikację AudioTrip na swój smartfon (poprzez zeskanowanie kodu QR lub wpisanie adresu www.audiotrip.org ). W niedzielę, 11 listopada 2012r. aplikacja udostępni "Spacer z historią miasta w tle”, który pozwoli Ci dotrzeć do miejsc o znaczeniu szczególnym w dziejach Warszawy, wysłuchać relacji świadków historii i świadomie świętować Niepodległość.

Projekt realizowany wspólnie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa.

d3hdbl6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hdbl6