Trwa ładowanie...

Za darmo: Afrykasy Roku 2014

Rozdanie nagród, koncert i impreza

Share
Za darmo: Afrykasy Roku 2014
d1p0060

Fundacja „Afryka Inaczej" zaprasza na piąte, jubileuszowe aFrykasy Roku. aFrykasy to nagrody przyznawane osobom związanym ze światem mediów, kultury i nauki, działającym na rzecz promocji tematyki afrykańskiej i dialogu polsko-afrykańskiego w Polsce. Po wręczeniu nagród odbędzie się koncert i impreza w afrykańskich rytmach. To wszystko, 23 stycznia 2015 roku, w warszawskim Klubie Cafe Kulturalna. Start o godzinie 20:00.

Fundacja „Afryka Inaczej" powstała po to, aby mówić o Afryce inaczej niż każą nam stereotypowe wyobrażenia na temat tego kontynentu, upowszechniane w mediach i kulturze masowej- tłumaczy ideę nagrody Mamadou Diouf. - Dlatego postanowiliśmy wyróżnić tych, którzy mówią, myślą bądź piszą o innej Afryce, tej rzeczywistej, gdzie obok smutku jest miejsce na radość. O Afryce, gdzie żyją ludzie.

Tegoroczne aFrykasy zostaną przyznane w trzech kategoriach: media, kultura i nagroda specjalna. W poprzednich latach laureatami nagrody byli m.in. Wojciech Jagielski, Marcin Meller, Monika Olejnik, Jerzy Haszczyński, Adam Leszczyński, Wojciech Karpieszuk, Michał Zichlarz, Ambasada USA w Warszawie, Komenda Główna Policji.
W tym roku wręczeniu nagród będzie towarzyszył koncert grupy muzycznej Senegambia Duo: Buba & Mamadou, na saksofonie gościnnie zagra Grzegorz Rytka. Po koncercie tradycyjnie odbędzie się afterparty aFrykasy Sun System, czyli Grajek Krawiec i DJ Mamadou, na gongach zagra Michał Skubaniec.

d1p0060
d1p0060

Podziel się opinią

Share
d1p0060
d1p0060