Trwa ładowanie...

Za darmo: Akademia Fotografii na pl. Defilad

W ramach projektu obejrzymy ciekawe filmy!

Za darmo: Akademia Fotografii na pl. Defilad
d2pb3hf
d2pb3hf

Lato w mieście, miasto w lecie, czyli z Akademią Fotografii w wakacje nie będziecie się nudzić! W sierpniu i we wrześniu, w ramach projektu Plac Defilad odbywać się będą spotkania, warsztaty, pokazy filmowe, wykłady. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Jako pierwszy, już w czwartek 14 sierpnia 2014 r. (godz. 20:30) zobaczymy film "Anton Corbijn. Na wylot" w reż. Klaartje Quirijns.

Pochodzący z Holandii Anton Corbijn to ikona współczesnej fotografii, a także znany reżyser filmów i wideoklipów muzycznych, który pod wpływem grupy Joy Division i post punku w latach 70. XX wieku przeprowadził się na stałe do Londynu. Świat muzyczny poznał go dzięki reżyserii teledysków takich zespołów, jak: Depeche Mode (Personal Jesus), Nirvana (Heart-Shaped Box), Joy Divison (Atmosphere), Cold Play (Viva La Vida), czy grupy Metallica (Mama Said, Hero of the Day). W 2007 roku Corbijn wyreżyserował film "Control", choć – jak sam przyznaje – najbardziej interesuje go fotografia. Unika w niej nowoczesnej, pełnej przepychu techniki, preferując surowy, zimny styl, utrzymany w czarno-białej kolorystyce. Film przedstawia bardzo intymny, melancholijny portret artysty, którego życie to prawdziwy dramat, wieczna walka ze sobą oraz zmaganie się z samotnością.

d2pb3hf

Panel po pokazie poprowadzi wykładowczyni Akademii Fotografii Joanna Kinowska. Goście: Paweł Księżopolski i Kuba Dąbrowski

Informacje o kolejnych pokazach: www.akademiafotografii.pl/naplacu

d2pb3hf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pb3hf