Trwa ładowanie...
d1boo30

Za darmo: Baśnie skandynawskie dla dorosłych

Kiedy ludzie nie potrafili czytać ani pisać, wszystkie historie i opowieści przekazywane były ustnie. Także baśnie. Wieczorami wszyscy zbierali się wokół bajarza czy bajarki i słuchali... a było czego!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: Baśnie skandynawskie dla dorosłych
d1boo30

Kiedy ludzie nie potrafili czytać ani pisać, wszystkie historie i opowieści przekazywane były ustnie. Także baśnie. Wieczorami wszyscy zbierali się wokół bajarza czy bajarki i słuchali... a było czego! Klubokawiarnia Grawitacja zaprasza na spotkanie z baśniami skandynawskimi. Dorośli (!) będą mogli po raz drugi posłuchać niezwykłych historii 18 lutego, we wtorek, o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

* Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie! *

Ponieważ popularność pierwszego wieczora z baśniami skandynawskimi przerosła możliwości pomieszczenia wszystkich chętnych – zapraszamy na drugie spotkanie! - mówią organizatorzy, grupa Baśnie Właśnie* -*Tym razem zaprezentujemy Wam baśnie skandynawskie, które będą również o nas - ludziach (choć będzie w nich również znacznie więcej trolli, olbrzymów, demonów i krzepkich wikingów jak Thorstein czy Juhan).

d1boo30

Opowiada: Szymon Góralczyk
Ilustracja muzyczna: Julia Rauhut

Spotkanie z baśniami nawiązuje również do dawnej tradycji wspólnego spędzania czasu, kiedy to ludzie zbierali się wspólnie podczas opowieści bajarza i słuchali trwając w skupieniu. Nie było przecież telewizji czy komputerów. Spotkanie z baśniami to zarówno dla opowiadającego, jak i dla słuchających - kontakt z drugim człowiekiem. Wymiana myśli. Okazja do rozmowy.


*Zobacz także: Jutro Dzień Otwarty w Pałacu Młodzieży *

d1boo30

Podziel się opinią

Share
d1boo30
d1boo30