Trwa ładowanie...

ZA DARMO: Czeski kwiecień na Powiślu

W planach są pokazy filmowe, noc czeskiej animacji, wystawa Czeskie Naj, koncert i Karaoke!

ZA DARMO: Czeski kwiecień na Powiślu
d31fceo
d31fceo

Polsko-czeskie przyciąganie będzie wyjątkowym wydarzeniem. W ciągu miesiąca obejrzymy czeskie filmy, zaśpiewamy podczas czeskiego Karaoke, posłuchamy muzyki i obejrzymy wystawę poświęconą naszym sąsiadom. Będzie również czeskie piwo i jedzenie. Jeśli chcesz dowiedzieć się co potrafi "Zahlastana fifulka" i czym naprawdę zajmuje się "Elektronicky mordulec" - wpadnij na wydarzenia do kawiarni Grawitacja na ul. Browarnej 6 na Powiślu.

Program:

1.04. (niedziela): *g. 18:00 Uroczyste otwarcie czeskiego miesiąca z udziałem p. Pavla Foglova z Czeskiego Centrum, wernisaż wystawy "Czeskie Naj" i degustacja czeskich piw; *g. 20:00 Noc czeskiej animacji filmowej - From Year Zero Czech Animation 2000 – 2010

3.04. (wtorek): *g. 20:00 Kino Grawitacja - Spotkanie z filmem czeskim: Mareczku podaj mi pióro *(jak inżynier w szkolnej ławce…)

10.04. (wtorek): *g. 20:00 Kino Grawitacja - Noc z czeskim dokumentem: Na granicy imperium *(obraz trudnej sytuacji na Południowym Kaukazie, gdzie wojna na przełomie lat 1992/1993 postawiła przeciwko sobie Gruzinów i Abchazów)

d31fceo

16.04. (poniedziałek): *g. 20:00 Kino Grawitacja - Spotkanie z filmem czeskim: Sklep na głównej ulicy *(II wojna światowa i jak być dobrym nie będąc dobrym…)

18.04. (środa): *g. 18:00 Czeskie podróżowanie z CzechTourism. *Zapraszamy na wirtualną wycieczkę do Czech i konkursy z czeskimi nagrodami! Więcej informacji: www.czechtourism.com

19.04. (czwartek): *g. 20:00 Wieczór z czeskim karaoke*

23.04. (poniedziałek): *g. 20:00 Kino Grawitacja - Spotkanie z filmem czeskim: Ucho *(dramat psychologiczny o strachu w najgorszym okresie stalinizmu)

d31fceo

28.04. (sobota): *g. 19:30 Koncert zespołu **Zrní. *Grupa Zrní to czeski fenomen łączący ludowe dźwięki z tradycją muzyki rockowej i współczesnym elektronicznym brzmieniem. Sami o swojej muzyce mówią: „...przede wszystkim zabawa, muzykowanie i rozmowa dźwiękiem, komunikacja, jak palcem do powietrza, jak ludzie na ulicy.Tworzyć i współdziałać. Inspiruje wszystko: dźwięki, zwierzęta, komiksy, komputer, fabryki…”. Na scenie, niezmiennie, wokal, skrzypce, gitara, bas, perkusja, flet, kubki, łyżki, kamienie, probówki… Więcej na www.zrni.cz

30. 04. (poniedziałek): *g. 20:00 Kino Grawitacja - Spotkanie z filmem czeskim: Adela jeszcze nie jadła kolacji *(parodia filmów kryminalnych)

Na wszystkie wydarzenia* WSTĘP WOLNY!*

d31fceo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31fceo