Trwa ładowanie...

Za darmo: Europejski Dzień Języków

Naucz się rozmawiać o jedzeniu po włosku, przyjdź na lekcję pisma japońskiego i weź udział w pokazowych lekcjach rzadziej nauczanych języków!

Za darmo: Europejski Dzień Języków
d4j9ky5
d4j9ky5

W tym roku na lekcjach pokazowych dowiecie się, jak rozmawiać o jedzeniu po włosku, rosyjsku i turecku, i jak mówić o ekologii po niemiecku. Dowiemy się też, jak skutecznie uczyć się angielskiego, korzystając z tabletu. W programie jest również wykład o stereotypach nt. uczenia się języków. Rozprawimy się w nim z mitami takimi jak ten, że ekstrawertycy szybciej przyswajają nowe języki. Poza tym lekcja pisma japońskiego, wykład o chińskich znakach i pierwsze lekcje innych, rzadziej nauczanych języków!

Lekcje pokazowe Europejskiego Dnia Języków odbędą się 24, 25 i 26 września w dwóch warszawskich bibliotekach publicznych – na Pradze Płd. i na Ochocie – oraz w salach Instytutu Romanistyki UW przy Dobrej. Osoby, które odwiedzą wydarzenie w Instytucie Romanistyki, będą mogły się udać również do kawiarenki językowej, w której będzie można porozmawiać z native speakerami dziewięciu języków obcych.

Wstęp na lekcje pokazowe jest wolny, ale wymagana jest rejestracja. Rejestracja rozpoczęła się dzisiaj, 9 września 2013 r.

  • 24 września - lekcje pokazowe w Bibliotece Publicznej im. Z.J. Rumla w Dzielnicy Praga Płd., ul. Meissnera 5: * PROGRAM - PRAGA*
  • 25 września – lekcje pokazowe w bibliotece Przystanek Książka, ul. Grójecka 42: * PROGRAM - OCHOTA*
  • 26 września – lekcje pokazowe i kawiarenka językowa w Instytucie Romanistyki UW, ul. Dobra 55: PROGRAM - INSTYTUT ROMANISTYKI UW
d4j9ky5

Europejski Dzień Języków (EDJ) został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i jest obchodzony we wszystkich krajach europejskich. Oficjalnie święto przypada 26 września – jego idea służy promocji bogactwa kulturowego Europy i jest okazją, by zachęcać ludzi – bez względu na wiek – do nauki języków obcych. Tegorocznym obchodom Europejskiego Dnia Języków przyświeca hasło Włącz się!, nawiązujące także do idei Europejskiego Roku Obywateli.

Wydarzenia związane z Europejskim Dniem Języków odbywają się m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Lublinie.

d4j9ky5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j9ky5