Trwa ładowanie...

Za darmo: Festiwal Żydowskie Motywy

Przez niespełna tydzień zobaczymy ponad 30 filmów, które będą wyświetlane w dwóch salach kina Muranów

Za darmo: Festiwal Żydowskie Motywy
d386hqz
d386hqz

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja Festiwalu Żydowskie Motywy. Z tej okazji organizatorzy przygotowali specjalny program i wiele atrakcji. Przez niespełna tydzień zobaczymy ponad 30 filmów, które będą wyświetlane w dwóch salach kina Muranów . Gościem honorowym w tym roku będzie Andrzej Wajda. Festiwal odbędzie się w dniach 22-27 kwietnia 2014. Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny.

Jak co roku wszystkie prezentowane filmy uczestniczą w konkursie, a międzynarodowe jury wybierze najlepsze produkcje w trzech kategoriach: fabuła, dokument, film eksperymentalny/short. Na dotychczasowe edycje Festiwalu zgłaszanych było rocznie średnio po około 250-300 filmów wyprodukowanych w poprzednich dwóch latach. To oznacza, że przez 10 lat obejrzeliśmy paręset filmów , które łączył wysoki poziom artystyczny - mówią organizatorzy - A to dlatego, że poprzez sztukę, staramy się przełamywać stereotypy i przyczynić się do poszerzania horyzontów naszej publiczności.

Jednym z najbardziej wzruszających i pokrzepiających filmów jakie będzie można zobaczyć w czasie festiwalu będzie, nagrodzony niedawno Oskarem krótkometrażowy dokument – "The Lady in Number 6". Ponadto czeka na nas duży wybór dokumentów wśród których znajdują się "Woman Pioneers" (opisujący początki Izraela z kobiecej perspektywy) oraz "Before the Revolution" (o Żydach w Iranie przed rokiem 1979). Oprócz dokumentów zobaczymy także znakomite propozycje fabularne jak "Youth" (o współczesnym Izraelu) czy "Colette" (na podstawie prozy Arnosta Lustiga).

d386hqz

Pełen program festiwalu znajdziecie TUTAJ .

d386hqz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d386hqz