Trwa ładowanie...

Za darmo: film "Pieśń Buntu"

Dokument o fenomenie zespołu R.U.T.A., który łączy punk rock z folkiem

Za darmo: film "Pieśń Buntu"
d1ocuhm
d1ocuhm

Klubokawiarnia Chmury zaprasza na film "Pieśń Buntu". Dokument ten opowiada o fenomenie zespołu R.U.T.A., który łączy punk rock z folkiem. Projekcja odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 grudnia, o godzinie 19:00 przy ulicy 11 listopada 22. Wstęp wolny.

W filmie widzimy historię powstawania płyt „Gore” i „Na vschod” oraz genezę powstania zespołu. Głównym bohaterem jest Maciej Szajkowski – lider R.U.T.A., a bohaterką Nasta Niakrasawa – obserwujemy w jej przypadku proces narodzin gwiazdy. Film ukazuje również legendy polskiego punk rocka Roberta Materę „Robala” z Dezertera i Pawła Gumolę „Gumę” z Moskwy. Merytorycznego wsparcia w filmie udzielają historyk profesor Daniel Beavois, oraz socjolog kultury, doktor Mirosław Pęczak.

Więcej o zespole R.U.T.A. pisaliśmy Wam TUTAJ .

Film dokumentalny "Pieśń Buntu" inspirowany muzyką i tekstami zespołu R.U.T.A. jest folkowo-punkową przypowieścią o czasach minionych i współczesnych w Polsce - mówią twórcy filmu - Bunt jako dążenie do wolności i godności nabierze dodatkowego znaczenia, poprzez ukazanie aspiracji niepodległościowych wśród środowiska białoruskich emigrantów.

d1ocuhm

To uniwersalne przesłanie dla ludzi, których uwiera ciasny kołnierzyk systemu, jakąkolwiek miałby nazwę i anturaż. Bunt ukazany jest jako immanentne zjawisko kulturowe, raz uśpione, to znów eksplodujące; w tym wypadku poprzez muzykę sublimującą nastroje społeczne nie tylko w Polsce, ale też w perspektywie globalnej - dodają.

Po projekcji filmu w sąsiedniej Hydrozagadce odbędzie się koncert zespołu R.U.T.A. oraz Paprika Korps .

d1ocuhm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ocuhm