Trwa ładowanie...

Za darmo: gra miejska "Drogi do wolności", spacer i wystawa

Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada, Muzeum Historii Polski kolejny raz organizuje imprezę miejską: VIII Przystanek Niepodległość

Za darmo: gra miejska "Drogi do wolności", spacer i wystawa
d4kpomv
d4kpomv

Z okazji Święta Niepodległości Muzeum Historii Polski zaprasza wszystkich do zabawy. Uczestnicy wraz z opiekunem wezmą udział w serii gier na terenie Ogrodu Saskiego, będą odkrywali procesy i wydarzenia, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości, a także wezmą udział w wyścigu ku wolności, w którym liczy się umiejętność logicznego myślenia.

Gracze zmierzą się z zaborcami, w tłumie przechodniów rozpoznają polityków różnych nurtów, będą inwestować w projekty społeczne i gospodarcze, spróbują rozpoznać symbole znaczące dla polskiej kultury.

Dla dzieci w wieku 5-9 lat przygotowano oddzielną trasę. Najmłodsi dzięki otrzymanej od dziadka książce przeniosą się do XIX-wiecznej Polski, a wycieczka po Ogrodzie Saskim zamieni się w wyprawę przez najciekawsze wydarzenia tego okresu. Najdzielniejsi podróżnicy poznają ówczesnych bohaterów i artystów, a także sprawdzą swoje umiejętności w grach i zabawach z tamtych lat.

Gra w obu wersjach odbędzie się w godzinach 10:00-17:00 (start do 15:00).

Czas gry:ok. 1,5 h, nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

d4kpomv

Start i meta:ogródek Muzeum Historii Polski, ul. Senatorska 35, Warszawa.

WSTĘP WOLNY

Co jeszcze?

VIII Przystankowi Niepodległość towarzyszy okolicznościowa jednodniówka „Jesteśmy”, w której znajdzie się trasa spaceru po Warszawie – „Śladami 11 listopada”.

11 listopada Muzeum Historii Polski będzie uczestnikiem marszu „Razem dla Niepodległej” organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP i Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. W pobliżu pomnika Romana Dmowskiego MHP pokaże filmową prezentację dotyczącą wydarzeń sprzed 95 lat i roli przywódcy Endecji w powstaniu II RP.

d4kpomv

Ponadto od 4 do 29 listopada 2013 przed Uniwersytetem Warszawskim (ul. Krakowskie Przedmieście), będzie można obejrzeć planszową wystawęOd Horodła do Horodła. Unia horodelska: dzieje i pamięć (1413-2013)” przygotowaną z okazji 600-lecia unii polsko-litewskiej przez Muzeum Zamojskie i Muzeum Historii Polski. Unia polsko-litewska zawarta w Horodle w 1413 roku to wydarzenie ważne w dziejach Polaków i Litwinów. Stanowiła ona krok milowy na drodze ku unii lubelskiej 1569 roku i stworzeniu Rzeczypospolitej Obojga Narodów, która w rzeczywistości była Rzecząpospolitą wielu narodów. W okresie zaborów pamięć o polsko-litewskich uniach dla wielu Polaków tworzyła fundament programu odbudowy niepodległej państwowości. Unia horodelska w XIX-wiecznej kulturze pamięci odegrała ważną rolę w przypominaniu niespełnionego XVII-wiecznego projektu federacji trzech narodów: Polaków, Litwinów i Rusinów.

Więcej informacji: www.muzhp.pl

d4kpomv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kpomv