Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
01-10-2013 16:43

Za darmo: Gra miejska „Włącz się” w e-pracowniach

Celem gry jest zebranie jak największej liczby części superkomputera, który miał sterować wszystkimi e-pracowniami warszawskimi

Za darmo: Gra miejska „Włącz się” w e-pracowniach
d1cnb6l
d1cnb6l

- jednak w wyniku błędu uległ poważnej awarii. Zadaniem graczy będzie skompletowanie i złożenie komputera z części zapasowych rozsianych po siedmiu e-pracowniach.

Dostępu do każdej z nich broni specjalny kod. By go zdobyć gracze będą musieli rozwikłać szereg zagadek i zadań. Wśród nich znajdzie się pokonanie okrytego mrokiem labiryntu, zmierzenie się z wiadomością przekazaną w alfabecie braille’a, upolowanie biegającego tranzystora czy naprawienie zepsutego światłowodu.

d1cnb6l

Wszyscy uczestnicy, którym uda się zebrać przynajmniej jedną część, otrzymają upominki. Spośród drużyn, które będą miały najlepszy wynik (zbiorą najwięcej części z różnych e-pracowni) rozlosowane zostaną nagrody niespodzianki. W grze nie liczy się czas przejścia trasy, lecz efektywność w rozwiązywaniu zadań. Gra przeznaczona jest dla wszystkich i bez względu na sprawność.

Gra wystartuje w sobotę, 5 października, o godz. 10.00, koniec gry nastąpi o godz. 17.00. Grę można zacząć i zakończyć w dowolnej warszawskiej e-pracowni. Można ograniczyć się do jednej pracowni.

*Jak wziąć udział w grze? *
Wystarczy zarejestrować swoją drużynę (od 2 do 6 osób) poprzez wysłanie wiadomości na adres: kontakt@gamesdevelopment.pl . Rejestracja otwarta będzie do końca dnia poprzedzającego grę czyli 4 października.

Czym są e-pracownie warszawskie?

To ogólnodostępne centra informatyczne, które wyposażone są w specjalistyczny sprzęt komputerowy i oprogramowanie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Centra zostały otwarte w ramach projektu „Nowoczesne technologie szansą rozwoju zawodowego i aktywizacji społecznej osób niepełnosprawnych”, którego celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób z niepełnosprawnościami. Korzystanie z e-pracowni jest bezpłatne.

E-pracownie zlokalizowane są w następujących placówkach:

• e-pracownia warszawska Tarchomin w Multicentrum przy ul. Porajów 14,
• e-pracownia warszawska Bielany w Mediatece Start-Meta przy ul. Szegedyńskiej 13a,
• e-pracownia warszawska Nowa Praga w Bibliotece Publicznej im. Księdza Jana Twardowskiego przy ul. W. Skoczylasa 9,
• e-pracownia warszawska Grochów w Zespole Szkół Specjalnych nr 91 przy ul. Weterynaryjnej 3,
• e-pracownia warszawska Śródmieście w Instytucie Głuchoniemych przy pl. Trzech Krzyży 4/6,
• e-pracownia warszawska Stara Ochota w Zespole Szkół Specjalnych nr 109 przy ul. Białobrzeskiej 44,
• e-pracownia warszawska Wierzbno w Mokotowskim Centrum Integracji Mieszkańców przy ul. J. P. Woronicza 44a.

d1cnb6l

*W e-pracowniach warszawskich można skorzystać między innymi z *klawiatury z powiększonymi, kontrastowymi opisami, która jest zaprojektowana dla osób słabowidzących, drukarki brajlowskiej, urządzenia lektorskiego umożliwiającego czytanie publikacji papierowych, powiększalnika stacjonarnego, urządzenia reagującego na ruch głowy użytkownika za pomocą znacznika umocowanego na głowie, lupy elektronicznej, czy komunikatora dla osób niemówiących.

d1cnb6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cnb6l