Trwa ładowanie...

Za darmo: "Gruzy czy fundamenty"

Koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego! [WIDEO]

Za darmo: "Gruzy czy fundamenty"
ddim3uk
ddim3uk

Samorząd Studentów serdecznie zaprasza na "Gruzy czy fundamenty", który odbędzie się już jutro, 9 kwietnia, o godzinie 18:00 w klubie Hybrydy (Złota 7/9). Koncert upamiętni dziesiątą rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego, wybitnego poety, muzyka, artysty, który swą działalnością w olbrzymim stopniu przyczynił się do budowania świadomości wśród Polaków w latach 80' i 90' XX wieku.

Jacek Kaczmarski jest jednym z najbardziej znanych polskich bardów. Jego charakterystyczna barwa głosu znana jest większości Polaków. On sam był absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. W swoim życiu poświęcił się muzyce oraz poezji ‐ napisał ponad 600 wierszy, 5 powieści i dwa libretta. Był także kompozytorem muzyki do swoich wierszy i pieśniarzem – ponad 25 lat wykonywał swoje utwory na scenie. Oprócz twórczości artystycznej poświęcił się również wspieraniu działań opozycyjnych w komunistycznej Polsce ‐ działał m.in. w redakcji Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa w Monachium, występował na rzecz podziemnej Solidarności”, brał udział w licznych akcjach charytatywnych.

* W koncercie wystąpią* Kamil Pawlicki (gitara, śpiew), Elżbieta Rząca (śpiew) i Kuba Mędrzycki (fortepian). STRONA wydarzenia .

Posłuchajcie: Jacek Kaczmarski "Nasza Klasa"

ddim3uk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddim3uk