Trwa ładowanie...
d3smlw2

Za darmo: Kapela Wileńska w Parku Skaryszewskim

Tradycyjna muzyka z kresów i staroświecka potańcówka!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: Kapela Wileńska w Parku Skaryszewskim
d3smlw2

W najbliższą niedzielę, 17 sierpnia, w Parku Skaryszewskim tradycyjna muzyka z kresów i staroświecka potańcówka! Tego dnia w Muszli Koncertowej o godzinie 18:00 wystąpi tam Kapela Wileńska. Wstęp wolny.

Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w Warszawie!

Kapela Wileńska zaczęła działalność w 1988 roku, kiedy to grupka młodych chłopców, połączona miłością do polskiej pieśni i prowizorycznie muzykująca od kilku lat postanowiła utworzyć kapelę. Jej pierwszy skład stanowili: "Wujek Maniek" autentycznie wujek wszystkich niemal członków zespołu czyli solista Marian Wojtkiewicz, kierownik artystyczny, skrzypek Zbigniew Lewicki, kontrabasista Gerard Łatkowski, grający na banjo, banjoli, gitarze, harmonijce ustnej Artur Płokszto, perkusista Waldemar Łatkowski, gitarzysta Andrzej Paukszteło oraz akordeonista Romuald Piotrowski.

d3smlw2

Piosenki są wyszukiwane I zbierane nie tylko na Litwie, ale i w Macierzy. Do słów poetów wileńskich Alicji Rybałko i Aleksandra Śnieżko komponuje niestrudzony Zbigniew Lewicki, czuwając zarazem nad aranżacją, poziomem artystycznym oraz reżyserią swoistych spektakli, które stanowią koncerty Kapeli. Powstają też nowe programy: wileński, lwowski (którym zdobywają serca lwowian), pastorałki. Jako pierwsi w historii powojennego Wilna przygotowują program polskich piosenek patriotycznych "Dnia pierwszego września", na który złożyły się utwory nie tylko z ostatniej wojny, lecz również pieśni powstań polskich, legionowe, ułańskie.

Zobacz także: Potańcówka z warszawską muzyką na żywo i wspólne grillowanie! Zagra zespół Czessband

d3smlw2

Podziel się opinią

Share
d3smlw2
d3smlw2