Trwa ładowanie...

Za darmo: Kino Na B(L)oku!

Tym razem rewelacyjny niemy film z 2007 roku!

Share
Za darmo: Kino Na B(L)oku!
d3aenzd

Na 10. urodziny projektu Kino na B(l)oku organizatorzy przygotowali prawdziwą ucztę dla miłośników niemego kina.

Już jutro, 14 września organizatorzy zapraszają na podwórko przy ulicy Majowej 1/3 na seans. Będziemy mogli zobaczyć aregentyński, niemy film z 2007 roku „La antena".

To jeden z nielicznych współczesnych filmów zrealizowanych w konwencji kina niemego. „La antena” znana jest również pod tytułem „Telepolis", co stanowi bezpośrednie nawiązanie do najsłynniejszych filmów niemieckiego kina niemego z lat 20. ubiegłego wieku, takich jak „Metropolis” czy „Nosferatu”.

d3aenzd

Niepowtarzalny, niezwykły, surrealistyczny obraz, pięknie opowiedziana bajka, wysmakowany wizualnie niemy film, odwołujący się do niemieckiego ekspresjonizmu filmowego, zwłaszcza do dzieł Fritza Langa i Friedricha Murnaua. Film Estebana Sapira to prawdziwa uczta dla oka i gratka dla wielbicieli kina. - czytamy w opisie

Kino na B(l)oku to wyjątkowy projekt, który zamiast sali kinowej i ekranu wykorzystuje przestrzeń blokowiska. Bródnowskie podwórko staje się widownią, blok – ekranem, a zmierzch naturalnym zaciemnieniem. Organizatorzy mają nadzieję, że wyjątkowy charakter zdarzenia zachęci mieszkańców Bródna do rozwijania więzi sąsiedzkich oraz pozwoli im lepiej identyfikować się z miejscem zamieszkania. Wszystkie projekcje KnB (14, 21 i 28 września) odbędą się na kamienicy przy ul. Nieszawskiej 2, o godz. 20.00.

Na podwórku znajduje się mało ławek, warto więc przynieść sobie jakieś siedzenia.W przypadku bardzo niekorzystnych warunków atmosferyczny pokazy odbędą się w pierwszy dogodny wieczór po wyznaczonym terminie. Projekt wystartował w 2003 r. przy ul. Hieronima na warszawskim osiedlu Bródno. Na drugą edycję KnB trzeba było czekać aż dziewięć lat!

Wawalove.pl jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia, serdecznie zapraszamy!

d3aenzd

Zobaczcie trailer "Anteny"!

d3aenzd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aenzd