Trwa ładowanie...

Za darmo: Koncert jazzowy „Niemen. Improwizacje” [WIDEO]

Punktem wyjściowym dla muzyków będą utwory Niemena takie jak „Sen o Warszawie”, „Pod Papugami”, czy „Wspomnienie”!

Za darmo: Koncert jazzowy „Niemen. Improwizacje” [WIDEO]
d2dz9wq
d2dz9wq

Już w niedzielę, 26 stycznia o godz. 19.00, jazzowe Trio Artura Dutkiewicza zaprezentuje w Kalinowym Sercu koncert „Niemen: Improwizacje”.

Pianista Artur Dutkiewicz wspólnie z basistą Michałem Barańskim i perkusistą Łukaszem Żytą wykonają jazzowe improwizacje, których punktem wyjściowym będą utwory Czesława Niemena takie jak „Sen o Warszawie”, „Pod Papugami”, „Wspomnienie”, „Bema Pamięci Żałobny Rapsod”, „Jednego Serca”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz” czy „Zabawa w Ciuciubabkę”.

17 stycznia 2014 r. minęło 10 lat od śmierci Czesława Niemena. 16 lutego zaś to dzień urodzin artysty. Gdyby żył obchodziłby w 2014 r. 75. urodziny. Właśnie w tym czasie w Kalinowym Sercu – dzięki życzliwości żony i starszej córki Artysty: Małgorzaty i Natalii Niemen – odbywać się będzie swoisty „miesiąc z Niemenem”. Cykl wydarzeń artystycznych, pod wspólnym hasłem „Pamiętamy o Niemenie” ma zaprezentować jego twórczość .Czesław Niemen był ulubionym, polskim wokalistą Kaliny Jędrusik. Znali się osobiście i wielokrotnie spotykali przy różnych okazjach, również na ich ukochanym Żoliborzu, na którym oboje mieszkali.

Czesław Niemen był związany z Żoliborzem przez kilkanaście lat, aż do śmierci w 2004 r. Dziś dom artysty zamieszkuje jego żona.

d2dz9wq

„Niemen: Improwizacje”
Kalinowe serce, ul. Krasińskiego 25
26 stycznia, godz. 19.00
Wstęp wolny

Zobaczcie wideo: Artur Dutkiewicz Trio "Pod Papugami"

d2dz9wq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dz9wq