Trwa ładowanie...

Za darmo: koncert Roots of Africa: Strefa Rytmu

Muzycy z Polski i Gwinei w energetycznym koncercie muzyki afrykańskiej

Za darmo: koncert Roots of Africa: Strefa Rytmu
dlvbjv8
dlvbjv8

Drugi koncert w ramach Mokotów Folk Festival 2013. Po muzyce klezmerskiej, posłuchamy tym razem muzyki afrykańskiej. Grupa Perkusyjna STREFA RYTMU wykonuje niezwykle energetyczną muzykę perkusyjną, opartą na tradycji bębnów w Afryce Zachodniej. Dźwiękom perkusyjnym towarzyszy porywający taniec i zachodnioafrykańskie melodie. Instrumentarium zespołu to: bębny djembe, dundun, tambour'y oraz balafon.

Muzycy i tancerze pochodzą z Polski i Gwinei – kolebki djembe. Koncerty Strefy Rytmu to niezwykłe spektakle wizualno-muzyczne, który przenoszą widzów prosto do pulsującego rytmem serca Czarnego Lądu. Artyści tworzący grupę to pasjonaci, od lat zajmujący się sztuką Afryki Zachodniej. Na co dzień, skupieni są wokół szkoły gry na bębnach Strefa Rytmu. Można ich spotkać w Centrum Kultur Świata, gdzie uczą gry na bębnach djembe i dundun oraz tańca afrykańskiego.

W jesiennej odsłonie festiwalu także muzyka góralska, ukraińska, białoruska, fado, grecka oraz arie włoskie. Kolejne koncerty w ramach cyklu odbędą się 19 września, 10 i 24 października, 7, 21 listopada i 12 grudnia.

13 czerwca 2013 (czwartek) godz. 19:30
XXVIII LO im. J. Kochanowskiego, Wiktorska 99

wstęp wolny

dlvbjv8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlvbjv8