Trwa ładowanie...

Za darmo: Koncert Stanisławy Celińskiej w Muzeum Powstania Warszawskiego

Występ odbędzie się w "Pokoju na lato", letnim pawilonie rekreacyjno-kulturalnym przy gmachu Muzeum

Za darmo: Koncert Stanisławy Celińskiej w Muzeum Powstania Warszawskiego
d43efng
d43efng

Piosenki z płyty "Atramentowa...Suplement" zaśpiewa w Muzeum Powstania Warszawskiego aktorka teatralna i filmowa Stanisława Celińska. Koncert promujący nowy album Celińskiej odbędzie się w sobotę w ramach cyklu "Pokój na lato". Wstęp wolny.

Podczas sobotniego koncertu warszawska publiczność wysłucha piosenek z ostatniej płyty jednej z najpopularniejszych polskich aktorek pt. "Atramentowa...Suplement". Muzykę do tekstów Celińskiej, a także Doroty Czupkiewicz skomponował i zaaranżował producent albumu Maciej Muraszko. Poza utworami autorskimi na płycie znalazły się także dwa covery - "Pod papugami", przebój Czesława Niemena z lat 60. oraz "Manha De Carnaval", temat z musicalu "Czarny Orfeusz" ze słowami Celińskiej.

Celińska, wraz z zespołem prowadzonym przez Muraszko, wykona swoje nowe utwory w "Pokoju na lato", letnim pawilonie rekreacyjno-kulturalnym przy gmachu Muzeum. Koncerty w pawilonie odbywają się od maja do końca sierpnia. Dla warszawiaków zagrali już Warszawskie Combo Taneczne, Pablopavo oraz Mikromusic.

d43efng

"Nowa Warszawa"

Kariera Celińskiej jako piosenkarki rozpoczęła się w 2009 r., gdy wykonała "Atramentową Rumbę", przy akompaniamencie grupy Los Locos, podczas Koncertu Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Utwór napisali Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski z myślą o Celińskiej, którą porównywano do Cesarii Evory, słynnej śpiewaczki z Republiki Zielonego Przylądka.

Wcześniej Celińska brała udział w nagrywaniu albumów poezji śpiewanej, poświęconych twórczości m.in. Agnieszki Osieckiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy Juliana Tuwima.

Cztery lata później ukazał się album "Nowa Warszawa", nagrany we współpracy z Bartoszem Wąsikiem i grupą Royal String Quartet. Celińska śpiewała i recytowała na nim piosenki i wiersze, poświęcone stolicy. Album spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno muzycznej prasy, jak i widowni, zwłaszcza warszawskiej. Wśród piosenek, jakie interpretowała aktorka, znalazły się m.in. utwory T. Love, Czesława Niemena czy Kaliny Jędrusik.

W 2015 r. pod tytułem "Atramentowa" ukazała się kolejna muzyczna praca aktorki. Znów okazała się jednym z największych przebojów na polskim rynku muzycznym. "Atramentowa" osiągnął tytuł Złotej, a następnie Platynowej Płyty. "Atramentowa...Suplement", ostatnia muzyczna praca Celińskiej, to kontynuacja poprzedniego albumu.

d43efng

U Axera i Łomnickiego

Celińska ukończyła studia na wydziale aktorskim warszawskiej PWST, gdzie kształciła się pod opieką Ryszardy Hanin. Jeszcze przed dyplomem zadebiutowała jako Aniela w sztuce Aleksandra Fredry "Wielki człowiek do małych interesów" w reżyserii Jerzego Kreczmara w warszawskim Teatrze Współczesnym, do którego wkrótce została zaangażowana przez Erwina Axera. Niemal równocześnie zaczęła pracę jako aktorka filmowa i estradowa.

Występowała na scenach kilku warszawskich teatrów: była aktorką teatrów warszawskich - Współczesnego (1969-1974, 1981-1983), Nowego (1983-1988), Dramatycznego (1989-1990), Teatru Nowego w Poznaniu (1990-1991), Studio (od 1995). Współpracuje z TR Warszawa i Teatrem Kwadrat. Była także autorką programów muzycznych i spektakli STS-u (teksty, muzyka, scenografia). Na teatralnych deskach grała m.in. u Erwina Axera, Jerzego Kreczmara, Tadeusza Łomnickiego, Bohdana Cybulskiego, Jerzego Grzegorzewskiego. Wystąpiła też w wielu spektaklach Teatru Telewizji.

Jako aktorka filmowa debiutowała w filmie Andrzeja Wajdy "Krajobraz po bitwie" w 1970 r. Grała tam w doborowym aktorskim towarzystwie - u boku Daniela Olbrychskiego, Tadeusza Janczara i Aleksandra Bardiniego. Film zebrał znakomite recenzje międzynarodowej krytyki filmowej; dostrzeżono i chwalono także Celińską, która wykreowała postać niejednoznaczną - agresywnej, ale w głębi duszy delikatnej dziewczyny, zamkniętej w sobie, a zarazem szczerej w kontaktach z ludźmi. Ma w dorobku liczne role serialowe. Wystąpiła m.in. w popularnych serialach Barei: "Alternatywy 4" (1986) i "Zmiennicy" (1987).

Źródło: PAP

*Przeczytajcie też: Koniec Masy Krytycznej. "We wrześniu ostatni przejazd" *

d43efng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43efng