Trwa ładowanie...
d1yas43

Za darmo: koncert świąteczny Orkiestry Sinfonia Varsovia

W programie m.in. kolędy polskie i amerykańskie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: koncert świąteczny Orkiestry Sinfonia Varsovia
d1yas43

Orkiestra Sinfonia Varsovia, jak co roku, zaprasza warszawiaków do swojej siedziby przy ul. Grochowskiej 272, na świąteczny koncert. Wydarzenie odbędzie się w piątek 19 grudnia 2014 roku o godzi. 18:00.

Przeczytajcie też: Sinfonia Varsovia ma 30 lat

- Co roku organizujemy koncert świąteczny dla warszawiaków. Ponieważ wciąż jeszcze nie mamy sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia, wydarzenie odbędzie się w sali prób, która mieści 150-200 osób. Serdecznie zapraszamy 19 grudnia o godz. 18:00. Po koncercie w auli tradycyjnie na naszych gości będzie czekać poczęstunek wigilijny - mówi Wawalove.pl Natalia Daca z Orkiestry Sinfonia Varsovia.

d1yas43

W tym roku w programie jest kilka ciekawych punktów. Na początek dwa lekkie i przyjemne barokowe utwory Arcangelo Corelli'ego oraz Antonio Vivaldi'ego. Później będziemy mogli posłuchać pięknego wykonania kolęd polskich i amerykańskich.

*Kto zagra? *

Podczas koncertu utwory wykona dla warszawiaków zespół smyczkowy Orkiestry Sinfonia Varsovia z Arkadiuszem Krupą na oboju i Jakubem Haufą na skrzypcach. Zagra również kwintet drewniany: Hanna Turonek na flecie, Arkadiusz Krupa na oboju, Aleksander Romański na klarnecie, Wiesław Wołoszynek na fagocie i Henryk Kowalewicz na waltorni. Na instrumentach perkusyjnych zagra Piotr Kostrzewa. Wystąpi też kwintet dęty blaszany w składzie: Jakub Waszczeniuk - trąbka, Andrzej Tomczok - trąbka, Henryk Kowalewicz - waltornia, Marek Żwirdowski - puzon, Arkadiusz Więdlak - tuba.

O Sinfonia Varsovia

To jedna z najbardziej cenionych orkiestr w Polsce. Rozpoczęła swoją działalność 30 lat temu, gdy w 1984 r. do Warszawy przyjechał światowej sławy skrzypek i dyrygent Yehudi Menuhin i rozpoczął występy z Polską Orkiestrą Kameralną. Amerykański muzyk przyjął następnie propozycję dyrektora zespołu Franciszka Wybrańczyka, aby odbyć z orkiestrą światową trasę koncertową. By sprostać wymaganiom zaplanowanego repertuaru, orkiestra zwiększyła skład, zapraszając do współpracy wybitnych muzyków z całej Polski. Pierwsze koncerty zespołu pod batutą Yehudi Menuhina spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i uznaniem krytyków. Lord Menuhin przyjął propozycję objęcia funkcji pierwszego gościnnego dyrygenta nowo powstałej orkiestry symfonicznej. Przyjęła ona nazwę Sinfonia Varsovia .

d1yas43

Od 2003 roku Dyrektorem Artystycznym Sinfonii Varsovii jest Krzysztof Penderecki (wcześniej, w latach 1997-2003 był Dyrektorem Muzycznym orkiestry). Muzycy z warszawskiej orkiestry wspólnie koncertują w kraju i na świecie, a w repertuarze zespołu znajduje się wiele utworów kompozytora. Krzysztof Penderecki nagrał z orkiestrą kilka płyt, w tym swoje autorskie albumy.

Podziel się
d1yas43

Podziel się opinią

Share

d1yas43

d1yas43