Trwa ładowanie...

Za darmo: koncerty i pokazy filmów sensacyjnych we Włochach

Wakacyjne propozycje dzielnicy: Letni Gościniec Artystyczny i kino pod chmurką

Za darmo: koncerty i pokazy filmów sensacyjnych we Włochach
d37enc2
d37enc2

Przez całe lato, w każdy weekend na terenie dzielnicy Włochy odbywają się koncerty oraz pokazy filmów sensacyjnych. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

W każdą, wakacyjną niedzielę dzielnica zaprasza na koncerty w ramach Letniego Gościńca Artystycznego. Pierwszy koncert już 5 lipca. Wystąpi zespół „Negev“. W repertuarze zespołu znajdują się tradycyjne żydowskie pieśni i utwory instrumentalne, jak również pieśni nawiązujące do tradycji i kultury żydowskiej. Wokalistka prowadzi swoisty dialog z publicznością, wciągając słuchających do wspólnego śpiewania. W ramach Filmowej Stolicy na RKS Okęcie,* 4 lipca – film „Więzień labiryntu”* (2014).

Szczegółowy program koncertów (Park Kombatantów, ul. Chrościckiego przy Bibliotece Publicznej, koncerty w godz. 16.00–17.00)

12 lipca
Zespół „PompaDur“ (śpiew, saksofon, akordeon, kontrabas)
To trupa dworsko – podwórzowa: twórcza, wytworna, czasem z lekka makabryczna. Ich muzyka jest świeża i ożywcza jak dobrze naostrzony tasak, zawsze dobrze skrojona i z falbaną, której niejedna hrabina by pozazdrościła. Styl, sznyt i wykwint jest tu w prostej linii z wyższych sfer - z zadymionych spelunek, podmiejskich tancbud i kabaretów.

d37enc2

19 lipca
Zespół „AQ Stick Trio“ (gitara akustyczna, gitara basowa, instrumenty perkusyjne)
Trzonem zespołu jest gitara akustyczna z której niepowtarzalne brzmienia i kolory wydobywa Piotr Szewczenko. Muzyk o słowiańskiej wrażliwości i technice gry na najwyższym światowym poziomie. Artyści wykonują z powodzeniem standardy muzyki jazzowej, gitarowej, popularnej...

26 lipca
Zespół „Freilach“ (skrzypce, akordeon, kontrabas)
Muzyka grana przez klezmerów, a zatem muzyków, którzy potrafią zagrać wszystko… W ich repertuarze znajdują się tematy muzyczne różnych narodowości. Składają się na nie utwory z różnych stron świata, m.in. utwory polskie, węgierskie, rumuńskie, żydowskie, bałkańskie, rosyjskie, niemieckie i inne…

2 sierpnia
Zespół „Celtic Inspiracje“ (flet/saksofon tenorowy, instr. klawiszowy, kontrabas)
Irlandzkie pieśni celtyckie oraz znane irlandzkie piosenki zaaranżowane na zespół muzyczny wymykający się jasnym podziałom gatunków. Dla członków zespołu najważniejszym środkiem wykonawczym jest improwizacja.

9 sierpnia
Zespół „Gypsy Band“ (klarnet/saksofony, gitara, kontrabas)
Koncert inspirowany jest wielonarodowościowym folklorem. Grupa wykonuje autorskie kompozycje łącząc w nich elementy cygańskiego swingu, walca musette, gypsy bossy i bluesa.

d37enc2

16 sierpnia
Zespół „Con Brio“ (akordeon, kontrabas, perkusja)
Zespół z powodzeniem łączy działalność na gruncie tzw. muzyki poważnej, jak i rozrywkowej. Artyści wykonują dzieła mistrzów klasyki oraz aranżacje znanych i lubianych utworów z pogranicza muzyki popularnej i filmowej.

23 sierpnia
Zespół „Quando“ (skrzypce, gitara elektryczna, akordeon)
Artyści popularyzują muzykę włoską, gdzie szczególną rolę odgrywa piękna melodia, czym muzycy znakomicie wpasowują się w gusta szerszej publiczności.

30 sierpnia
Zespół „Paso Doble“ (gitara akustyczna, gitara klasyczna)
Mistrzowski duet gitarowy zaprezentuje kompozycje rodem z Ameryki Południowej oraz Półwyspu Iberyjskiego, gdzie gitara zajmuje szczególne miejsce.

d37enc2

Szczegółowy program kina letniego (Stadion RKS Okęcie, ul. Radarowa 1)

11 lipca
Słaby Punkt (2007), godzina 21.45

18 lipca
Niezniszczalni 2 (2012), godzina 21.45

25 lipca
Układ zamknięty (2013), godzina 21.45

1 sierpnia
Olimp w ogniu (2013), godzina 21.15

8 sierpnia
Dorwać Gringo (2012), godzina 21.15

15 sierpnia
Batman – Mroczny Rycerz (2008), godzina 21.15

22 sierpnia
X men: pierwsza klasa (2011), godzina 21.15

29 sierpnia
X men: przeszłość, która nadejdzie (2014), godzina 21.15.

d37enc2
d37enc2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37enc2