Trwa ładowanie...

Za darmo: Konwent Polskich Winiarzy na Narodowym

Otwarte degustacje jakościowych win gronowych!

Share
Za darmo: Konwent Polskich Winiarzy na Narodowym
d4iy5zc

W najbliższą sobotę, 29 czerwca, otwarte degustacje win na Stadionie Narodowym! Wszystko za sprawę VIII Konwentu Polskich Winiarzy. Konwent to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju – ogólnopolska impreza winiarska, w której uczestniczą producenci jakościowych win gronowych. Winiarze ze wszystkich regionów – sprzedający swoje wina w oficjalnym obiegu oraz niewielcy wytwórcy działający hobbistycznie – spotykają się w celu wymiany doświadczeń i wspólnej degustacji. Dzięki tej inicjatywie polskie winiarstwo staje się pełnoprawną gałęzią gospodarki, coraz więcej winiarzy wprowadza swoje wina do restauracji i sklepów.

Konwent został powołany w 2006 r. przez pionierów polskiego winiarstwa zrzeszonych w Polskim Instytucie Winorośli i Wina – Romana Myśliwca, Wojciecha Bosaka, Wiktora Bruszewskiego, Marka Jarosza i Wojciecha Włodarczyka – oraz czołowych krytyków związanych wówczas z dwumiesięcznikiem „Magazyn Wino” – Wojciecha Bońkowskiego i Tomasza Prange-Barczyńskiego. Odbywa się co roku rotacyjnie w regionach winiarskich. W 2013 wraca do Warszawy i zyskuje niezwykłą oprawę – odbędzie się 29 i 30 czerwca na Stadionie Narodowym. ****

Program imprezy w tym roku jest wyjątkowo bogaty. Poza tradycyjnym panelem ekspertów, którzy poddadzą polskie wina degustacji w ciemno, odbędą się m.in. seminaria tematyczne, w tym porównawcza degustacja win polskich i europejskich i konkurs na najładniejszą etykietę polskiego wina.

d4iy5zc

W sobotę 29 czerwca w godz. 14:00 –19:00 Konwent otworzy swe podwoje dla szerokiej publiczności, która będzie mogła spróbować i kupić blisko 100 polskich win. Smakowitą gastronomię zaprezentuje Slowfood. Degustacja i kiermasz rodzinny odbędą się na promenadzie zewnętrznej lub, w razie niepogody, w Biznes Klubie.

Pełen program Konwentu znajdziecie TUTAJ .

d4iy5zc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4iy5zc