Trwa ładowanie...

Za darmo: LETNIE Kino Kępa

Pierwszy pokaz już w najbliższy czwartek, 4 lipca

Za darmo: LETNIE Kino Kępa
d1ueg1g
d1ueg1g

Letnie seanse filmowe - najczęściej za darmo - pojawiają się jak grzyby po deszczu. Przyciągają ciekawym repertuarem i różnorodną lokalizacją. Ostatnio pisaliśmy o pojawieniu się letniej sceny kinowej pod chmurką na Placu Zabaw .

Mamy dla Was kolejną propozycję. Klub Kultury Saska Kępa oraz Against Gravity zapraszają na* letnie seanse filmowe w lipcu. W czwartkizaprezentowane zostaną filmy w ramach cyklu *„Podróże, moja miłość, a w piątki - w ramach cyklu „Historie nie do zapomnienia”.

Program:

4 lipca, czwartek „Passione” reż. John Turturro, Włochy/USA, 2010, 90 min
John Turturro - znany amerykański aktor i reżyser z włoskim rodowodem, odgrywa w filmie rolę narratora, próbującego przedstawić widzom muzyczną duszę ukochanego miasta, Neapolu.

5 lipca, piątek „Wiedźma wojny” reż. Kim Nguyen, Francja/Kanada, 2012, 90 min
Nominowany do Oscara wstrząsający obraz wojny widziany oczami dziecka, lecz również pozbawiona sentymentalizmu opowieść o nadziei i silnej woli przetrwania.

d1ueg1g

11 lipca, czwartek „Spotkanie na krańcach świata” reż. Werner Herzog, Wielka Brytania, 2007, 99 min
Antarktyda jest magnesem dla plejady gwiazd nauki, którym znudziła się postindustrialna cywilizacja codzienności. Herzog stawia pytania o to, kim są, jakie są ich marzenia...

12 lipca, piątek „Hanami Kwiat wiśni” reż. Doris Dörrie, Niemcy, 2008, 127 min
Im starsze drzewo wiśni, tym więcej ma kwiatów. A człowiek? Dlaczego z wiekiem coraz trudniej nam rozkwitnąć?

18 lipca, czwartek „Nad morzem” reż. Pedro González-Rubio, Meksyk, 2009, 73 min
Poruszająca opowieść o ojcu i synu, którzy w kontakcie z przyrodą w niezwykłym zakątku Meksyku, Banco Chinchorro , budują wyjątkową relację.

19 lipca, piątek „Kobiety bez mężczyzn” reż. Shirin Neshat, Niemcy/Austria/Francja, 2009, 95 min
Lato 1953 roku w Iranie tuż przed zamachem stanu. W obliczu politycznego chaosu i ulicznych zamieszek cztery różne kobiety próbują odnaleźć własne miejsce na ziemi i odkryć głębszy sens ich życia...

d1ueg1g

25 lipca, czwartek „Ostatni Nomadzi” reż. Pablo Iraburu, Harkaitz Martinez de San Vicente, Igor Otxoa, Hiszpania, 2006, 90 min
Zespół „Oreka TX” grający na tradycyjnym baskijskim instrumencie – txalapartą, wyrusza w podróż śladami Nomadów, w trakcie której łączą swoją niezwykłą muzykę z dźwiękami innych tradycji.

26 lipca, piątek „Szalona miłość - Yves Saint Laurent” reż. Pierre Thoretton, Francja, 2010, 98 min
Film jest osobistym hołdem na rzecz dekadencji i piękna, złożonym słynnemu projektantowi za jego konsekwentną postawę, łamiącą wszelkie obowiązujące zasady i granice myślenia oraz działania

Klub Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23 ( MAPA )

d1ueg1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ueg1g