Trwa ładowanie...

Za darmo: literackie spacery "Czytamy gdzie indziej"

W różnych miejscach Powiśla aktorzy stołecznych scen przeczytają fragmenty literatury europejskiej i polskiej w tym książki dla dzieci

Za darmo: literackie spacery "Czytamy gdzie indziej"
d2mhttc
d2mhttc

16 czerwca jedna z najbarwniejszych dzielnic Warszawy posłuży jako sceneria piątej odsłony projektu „Czytamy gdzie indziej”. Aktorzy stołecznych scen(m.in. aktorzy Teatru Narodowego, Studio, Teatru Dramatycznego i Studia Teatralnego Koło)* przeczytają w najciekawszych zakamarkach warszawskiego Powiśla fragmenty literatury*europejskiej i polskiej w tym książki dla dzieci.

Wydarzenie ma charakter literackiego spaceru. Uczestnicy akcji za pomocą mapek z oznaczonymi trasami sami odnajdują lokalizacje kolejnych książkowych spotkań. Spacerowicze zostaną zwabieni m.in. do małych zakładów rzemieślniczych, sklepików, a także prywatnych mieszkań.****

„Czytamy gdzie indziej V” wspiera merytorycznie Sylwia Chutnik. Pisarka została ambasadorką akcji i kuratorką trasy polskiej i dziecięcej. Literaturę europejską wybierały Instytuty Kultury zrzeszowne w EUNIC Warszawa. Opiekunem artystycznym czytań jest Igor Gorzkowski, dyrektor artystyczny Studia Teatralnego Koło i Teatru Ochoty.

„Czytamy gdzie indziej” to impreza cykliczna, odbywająca się dwa razy w roku. Wiosenna edycja ma charakter miejskiego spaceru, promującego najnowsze powieści i przekłady, co roku w innych dzielnicach. Jesienna odsłona poświęcona jest natomiast „odkurzaniu” starych książek oraz przekładów i rozgrywa się w jednej, zamkniętej, często zaskakującej przestrzeni. Dotychczas zorganizowano cztery wydarzenia: 16.04.2011 na Ochocie i 16.10.2011 w SOHO Factory, 21-22.04.2012 na Saskiej Kępie i 17.11.2012 w Muzeum Ziemi PAN.

d2mhttc

W ramach tej edycji imprezy, w niedzielę, 16 czerwca odbędzie się 5 spacerów, w tym jeden dla najmłodszych:
Trasa dla dzieci - godz. 11:00 - 13:00
Trasa popołudniowa - godz. 14:00 - 17:00
Trasa wieczorna - godz. 18:00 - 21:00

Trasa polska - godz. 14:00 - 17:00 oraz 18:00 - 21:00

PUNKT INFORMACYJNY: kawiarnia SOLEC, ul. Solec 44

d2mhttc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mhttc