Trwa ładowanie...

ZA DARMO: Matematyka dla ciekawych świata

Uczestnicy spotkań dowiedzą się jak prognozuje się pogodę, czym jest całka i pochodna oraz jak zbudować komputerowy model wahadła

ZA DARMO: Matematyka dla ciekawych świata
d3x01yw
d3x01yw

Ten miejski projekt adresowany jest do młodzieży o ugruntowanych podstawach wiedzy matematycznej - dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Motywem przewodnim tegorocznego cyklu będą modele matematyczne rzeczywistości. Najlepsi uczestnicy programu otrzymają nagrody, a w ich szkołach zostaną zaprezentowane wyniki zajęć teoretyczno-praktycznych przeprowadzonych w ramach programu na Uniwersytecie Warszawskim.

Zajęcia będą się odbywały co tydzień, od połowy września do połowy grudnia, obejmując wykłady, ćwiczenia praktyczne i ćwiczenia w pracowni komputerowej, wprowadzające w podstawy programowania (w pakiecie Scilab i w języku python, do wyboru). Spotkania organizowane będą w czwartki w godz. 16.30-19.30 na Wydziale Matematyki UW (ul. Banacha 2). W przypadku dużego zainteresowania kursy będą odbywać się również w soboty w godz. 10.00-13.00 w siedzibie ICM UW przy ul. Prostej.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 września za pośrednictwem formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie * licealisci.icm.edu.pl*. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń oraz przedstawienie rekomendacji przez nauczyciela matematyki. Na stronie internetowej można też znaleźć dodatkowe informacje o projekcie. W przypadku pytań można kontaktować się z organizatorami pod adresem: licealisci@icm.edu.pl .

Projekt odbędzie się po raz czwarty. Jest realizowany przez Uniwersytet Warszawski, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej przy partnerskim zaangażowaniu Miasta Stołecznego Warszawy.

d3x01yw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x01yw