Trwa ładowanie...

Za darmo: Mazowiecka Noc Profilaktyki

Impreza wzorowana na Nocy Muzeów ma promować życie bez uzależnień. W programie m.in. koncerty, spektakle teatralne, kabarety oraz warsztaty

Share
Za darmo: Mazowiecka Noc Profilaktyki
dfonana

Koncerty, spektakle teatralne, kabarety oraz warsztaty „Sami dla siebie i dla innych” – to tylko część atrakcji, które w sobotę, 22 czerwca, będą czekać na warszawiaków na pl. Bankowym w ramach Mazowieckiej Nocy Profilaktyki. Celem inicjatywy jest promocja życia bez uzależnień.

Noc Profilaktyki rozpocznie się happeningiem „Przestańmy biec”, którego uczestnicy będą kreatywnie zachęcać do prowadzenia zdrowego trybu życia. Na estradzie oraz młodzieżowej scenie rockowej, które staną na placu Bankowym przed urzędem wojewódzkim, wystąpią zespoły muzyczne z mazowieckich szkół oraz grupy taneczne. W Teatrze Kamienica przewidziano przedstawienia, w repertuarze m.in. „Kandyd, czyli optymizm” i „Zaczarowani piosenką – przygoda Małego Księcia”. W spektaklach będzie grać młodzież ze specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych.

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim (sala 169) na uczestników czekają również warsztaty profilaktyczne „Sami dla siebie i dla innych”, prowadzone przez przedstawicieli Monaru oraz Fundacji Edukacji Społecznej. Młodzież podczas ćwiczeń dowie się m.in. jak konstruktywnie radzić sobie ze stresem i zachowywać się asertywnie. W trakcie nocnych rozmów - „Głos profilaktyki” (sala 131) dyskutujący spiszą swoje oczekiwania i spostrzeżenia, a następnie skierują je do władz samorządowych, oświatowych i policji.

dfonana

Mazowiecka Noc Profilaktyki odbędzie się również w Lubowidzu, Józefinie i Radomiu. W programie przewidziano zabawy, spektakle profilaktyczne, koncert Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Grandioso” i występ Zespołu Tańca Ludowego „Radlanie”.

O godz. 16.00 organizatorzy zaplanowali ogólnopolski Zryw Wolnych Serc, nawiązujący do wolności od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – apelują organizatorzy ze społeczności programu „Profilaktyka a Ty”.

Imprezie na pl. Bankowym będzie towarzyszył Piknik Zdrowia, w trakcie którego można będzie wykonać bezpłatne badania pomiaru ciśnienia tętniczego oraz glukozy w surowicy krwi. Dla kobiet przygotowano materiały edukacyjne dotyczące badań mammograficznych i cytologicznych oraz instruktaż samobadania piersi na fantomach. Na miejscu radą służyli będą także m.in.: doradcy HIV/AIDS, edukatorzy seksualni, psycholodzy oraz specjaliści leczenia uzależnień.

Mazowiecka Noc Profilaktyki jest częścią Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki, wzorowanej na Nocy Muzeów. W październiku 2012 r. na pl. Bankowym odbyła się Warszawska Noc Profilaktyki – pilotaż tegorocznej akcji.

dfonana
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfonana