Trwa ładowanie...

Za darmo: Nocne zwiedzanie Pałacu na Wyspie

"Wnętrza oświetlone blaskiem świec"

Za darmo: Nocne zwiedzanie Pałacu na Wyspie
d2buoc1
d2buoc1

20 września br. od godziny 19.00 do 2.00 Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na bezpłatne nocne zwiedzanie Pałacu na Wyspie. Będzie to wyjątkowa okazja do zobaczenia pałacowych wnętrz oświetlonych blaskiem świec, poznania tajemnic, jakie kryje szafirowa brosza króla Stanisława Augusta oraz zobaczenia Królewskiej Kolekcji Obrazów po konserwacji.

Sobotnia noc 20 września będzie kolejną obok Nocy Muzeów okazją do przebywania w Łazienkach Królewskich aż do późnego wieczoru. Dla Zwiedzających otwarte będą Pokój Kąpielowy, Pokój Bachusa, Rotunda, Sala Balowa i Sala Salomona. W Galerii Obrazów i Gabinecie Portretowym będzie można zobaczyć obrazy, jakie za swego panowania zgromadził król Stanisław August. W Rotundzie będzie można podziwiać wystawę Tajemnica klejnotu Stanisława Augusta - szafirową broszę ostatniego władcy Polski.

Do godziny 22:00 w Pałacu na Wyspie będą obecni Edukatorzy Muzeum, którzy będą oprowadzać Zwiedzających i opowiadać o historii tego miejsca. Tego wieczoru wstęp do Pałacu na Wyspie będzie bezpłatny.

Muzeum zaprasza także do nocnego spaceru Aleją Chińską, oświetloną blaskiem lampionów, a także do obejrzenia wystawy fotografii Czesława Czaplińskiego „Michael Jackson w Łazienkach Królewskich”, którą znajdziemy w Galerii Plenerowej od strony ul. Agrykoli.

d2buoc1
d2buoc1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2buoc1