Trwa ładowanie...

Za darmo: Otwarty Jazdów/osiedle domków fińskich (ZDJĘCIA)

Dzięki inicjatywie mieszkańców osiedla Jazdów, już od 20 lipca do końca września ożyją opuszczone domki fińskie!

Za darmo: Otwarty Jazdów/osiedle domków fińskich (ZDJĘCIA)
d17aqbu
d17aqbu

Najpierw w jednym z fińskich domków na Jazdowie , ulokowanym pod adresem Jazdów 5a/4, powstało kulturalne uzdrowisko . Autorem projektu jest Fundacja "Bęc Zmiana". W pomieszczeniach budynku obejrzeć można wystawę zdjęć Konrada Pustoły, przedstawiających kadry z polskich sanatoriów, a także* instalację dźwiękową Patryka Zakrockiego i dokument Krzysztofa Kieślowskiego*. W ogrodzie przed budynkiem rozłożone są pufy, między drzewami wisi hamak, jest kilka stolików, woda do picia. Do tego przestrzeń, zieleń i śpiew ptaków.

Dzięki inicjatywie mieszkańców osiedla Jazdów, już od 20 lipca do końca września ożyją pozostałe opuszczone domki fińskie. Osiedle, dzięki współpracy mieszkańców, zaprzyjaźnionych organizacji oraz władz miasta, zamieni się w pierwszą tego rodzaju otwartą przestrzeń działań kulturalnych i obywatelskich w Warszawie.

Program wydarzeń nie jest jeszcze ustalony, jednak już dziś wiadomo, że oficjalne otwarcie odbędzie się w sobotę 20 lipca.

ADRESY:

Jazdów 3/18 - otwarta, niekomercyjna, społeczno-kulturalna przestrzeń wspólnego działania, spotkań i rozwoju, przeznaczona przede wszystkim dla kobiet z różnych pokoleń i środowisk. organizatorzy: PoczytajMiSiostro i UFA ( www.u-f-a.pl )

d17aqbu

Jazdów 3/20 zamieni się w "Kibuc Warszawa" organizowany przez ZOOM. Dodatkowo Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” będzie tu nagrywać wspomnienia z odbudowy Warszawy, a tymczasowy zakład fotograficzny uruchomi Kolektyw Gęsia Skórka.

Jazdów 5A/4 to przestrzeń zaadaptowana przez Fundację Nowej Kultury Bęc Zmiana, która w ramach tegorocznej edycji projektu Synchronizacja zaprasza na wystawy, dyskusje, spotkania. http://architekturaxxi.info/ , http://www.funbec.eu/ . "

Jazdów 7/30 - Tu powstanie Pracownia Letnia, otwarta dla każdego przestrzeń pracy twórczej. W programie m.in. warsztaty sitodruku, wystawy, a także pokazy wielokulturowych bajek dla dzieci „Czterech stron bajek”, spotkania i warsztaty prowadzone przez Kolektyw Odrobina Kultury

Jazdów 8/2 - Tu przez całe lato odbywać się będą bezpłatne warsztaty wymiany wiedzy i umiejętności, punkty przysług sąsiedzkich, pokazy filmów, spotkania i inne. Organiatorzy: Wymiennik i Syrena, www.wymiennik.org , www.syrena.tk

d17aqbu

Jazdów 10/6 - Ogród na pTAK! – zapraszają Stowarzyszenie Ptaki Polskie oraz Sie-Je w mieście. Nasz ogród to miejsce powrotu do natury, symbiozy ludzi i ptaków, otwarte zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Jazdów 10/8 - Dizajn Skład, Inżynieria Designu, Kreatywna Kasia zapraszają na warsztaty, wernisaże oraz showroom. We wrześniu także punkt na mapie Wawa Design Festiwal. Stowarzyszenie Miasto Moje A w Nim zaprasza na działania pod szyldem promowania edukacji estetycznej, dobrych wzorców i praktyk w dziedzinie reklamy zewnętrznej oraz ładu przestrzennego.

Informacje będą podawane na bieżąco <a href="https://www.facebook.com/events/295429490581627/?fref=ts" rel="nofollow">TUTAJ</a>

d17aqbu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17aqbu