Trwa ładowanie...

Za darmo: pieśni dziadowskie i opowieści o śmierci

Spotkanie z baśniami dla dorosłych w klubokawiarni Grawitacja

Za darmo: pieśni dziadowskie i opowieści o śmierci
d35umlj
d35umlj

Śmierć od zawsze towarzyszy ludziom i jest tematem wielu pieśni, a także opowieści. Jest zarówno końcem, jak i początkiem. Naturalnym biegiem świata. Podczas spotkania dowiecie się o jej różnych obliczach. Autorzy spotkania wprowadzą w zadumę nad tym, co przemija. Usłyszycie zarówno pieśni dziadowskie z repertuaru wędrownych śpiewaków jak i baśnie zasłyszane w różnych zakamarkach świata. Będą to opowieści o ludzkich grzechach, wędrówkach świętych, diabłach i sądzie ostatecznym. Słowu zaś będzie towarzyszyć * muzyka ludowych instrumentów *- liry korbowej, akordeonu, bębenka, a przy całej powadze tematu znajdzie się również miejsce na śmiech.

Czytaj również: Znika klub "Grawitacja"!****

*Opowiadają, śpiewają i grają: *Szymon Góralczyk, Katarzyna Wińska i Witold Roy Zalewski z grupy Karawana Opowieści.

Szymon Góralczyk – zaczął opowiadać po zapoznaniu się z dziełami Tolkiena i mitologią nordycką. Później oczarowały go baśnie, zwłaszcza skandynawskie i polskie (kaszubskie). Najchętniej opowiada bez mikrofonu i na bosaka, tak po prostu. Wierzy w moc słowa, które może kształtować rzeczywistość.

d35umlj

Katarzyna Wińska i Witold Roy Zalewski eksplorują muzykę Europy środkowo-wschodniej. Śpiewają pieśni tradycyjne, grają na lirze korbowej, akordeonie i innych instrumentach. W muzyce szukają własnych korzeni, siebie, prawdy o nas samych i o otaczającym nas świecie. Podróżując po Polsce i poza nią poszukują muzyki swoich korzeni, odwiedzają wsie swoich dziadków. Ich nauczycielami są wiejscy muzykanci i śpiewacy, etnomuzykolodzy oraz wybitni muzycy z Polski, Ukrainy, Rosji, Białorusi. Organizują i współtworzą wydarzenia kulturalne. Występują także razem jako Daorientacja Duo.

Kiedy: 30 marca 2014 r. (niedziela), godz. 19:00-21:00

Gdzie: Grawitacja, ul. Browarna 6, Powiśle

WSTĘP WOLNY

d35umlj
d35umlj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35umlj