Trwa ładowanie...

Za darmo: poezja w znakomitym towarzystwie!

Czyli "Salony Poezji" w Łazienkach Królewskich

Share
Za darmo: poezja w znakomitym towarzystwie!
d10kfjr

W najbliższą niedzielę, 16 grudnia 2012 r. o godz. 12.00 w klasycystycznej scenerii Galerii Rzeźby w Starej Pomarańczarni odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Salony Poezji”.

Aktorki Teatru Ateneum – Małgorzata Niemirska oraz* Ewa Wiśniewska* przeczytają pastorałkę z cyklu „Moja Kolęda”. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

„Salony Poezji” są cotygodniowym cyklem spotkań, podczas których znani aktorzy i aktorki czytają dzieła polskiej oraz światowej literatury. Dopełnieniem świątecznej atmosfery najbliższego spotkania będą kolędy w wykonaniu Pauliny Łuby przy akompaniamencie akordeonu Rafała Grządki.

d10kfjr

W ostatnich miesiącach, podczas „Salonów Poezji” prezentowane było największe dzieło Adama Mickiewicza – „Pan Tadeusz”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się „Salony Poezji” z udziałem m.in.: Daniela Olbrychskiego, Artura Barcisia, Zbigniewa Zborowskiego czy Mariana Opani.

Cykl organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Autorem scenariusza każdego z „Salonów Poezji” jest Ewa Telega – polska aktorka filmowa i teatralna, Prezes Stowarzyszenia K40.

Wstęp na „Salony Poezji” jest bezpłatny. Obowiązują wejściówki dostępne w Kasie Muzeum w dniu spotkania, od godz. 9.00.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d10kfjr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10kfjr
d10kfjr