Trwa ładowanie...

[ZA DARMO] Pokaz filmu "Sztukmistrz z Lublina"

„Splendor i kicz. Singer po hollywoodzku” - nietypowy cykl Muzeum Historii Żydów Polskich

[ZA DARMO] Pokaz filmu "Sztukmistrz z Lublina"
djslh60
djslh60

Tym razem wszystkim zainteresowanym Muzeum proponuje filmowe adaptacje prozy Isaaca Bashevisa Singera. Każda z nich ma w sobie coś szczególnego.* Ci, którzy wybiorą się na pokaz mają szansę przekonac się, że *można mieć przyjemność z oglądania złych filmów.

„Sztukimstrz z Lublina” to adaptacja wydanej w 1960 roku powieści laureata Nagrody Nobla, Isaaka Singera. Yasha Mazur jest żydowskim, wędrowym sztukimistrzem, który podróżując po ziemiach polskich nieustannie doskonali swoje umiejętności. Niszczy jednak przy tym swoją karierę, gdyż w każdej z odwiedzanych miejscowości zostawia kochankę. W Lublinie zaś czeka na niego wierna żona Estera. Jego impresario, Wolskiemu udaje się zorganizować magikowi jeszcze jedną szansę na sceniczny sukces, wymaga to jednak wystawienia ogromnego przedstawienia na deskach warszawskiego teatru.

Opowieść o miłosnych perypetiach wędrownego magika ma charakter zabawny i wzruszający. W roli jednej z kochanek sztukmistrza wystąpiła hollywoodzka gwiazda Louise Fletcher.

Wstęp na wszystkie pokazy wolny!

Co zobaczymy w programie?

14 sierpnia, godz. 19.00 - „Sztukmistrz z Lublina”, reż. Menahem Golan

djslh60

21 sierpnia, godz. 19.00 - „Wrogowie”, reż. Paul Mazursky

28 sierpnia, godz. 19.00 - „Yentl”, reż. Barbra Streisand

djslh60
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djslh60