Trwa ładowanie...

Za darmo: Polskie morderczynie na scenie!

Dlaczego zabiły? Tego dowiemy się już 24 sierpnia!

Za darmo: Polskie morderczynie na scenie!
d21gaxp
d21gaxp

24 sierpnia w Teatrze WARSawy odbędzie się pokaz teatralny stworzony na podstawie reporterskiej książki Katarzyny BondyBondyPolskie morderczynie". Interpretacja została przygotowana przez Grupę Artystyczną Teraz Poliż.

„Polskie morderczynie” to reporterska książka Katarzyny Bondy, autorki powieści kryminalnych i książek dokumentalnych. Pisarka opowiada w niej historię 14 kobiet, które połączyła jedna rzecz: zbrodnia. Dlaczego zabiły? Czy można było tego uniknąć? Wiele kobiet właśnie w tej książce po raz pierwszy opowiedziało swoją historię. Niektóre z nich zostały skazane w głośnych procesach, których przebieg z zapartym tchem śledziła cała Polska. Inne popełniły „niewielkie”, domowe zbrodnie, które w mediach się nie znalazły.

Bonda przywraca morderczyniom ludzkie oblicze! W tym roku, w księgarniach pojawiła się nowa, uzupełniona wersja książki. Czy to zbieg okoliczności? A może ma to coś wspólnego z historią małej Madzi? Tego czy Katarzyna W. znalazła się wśród polskich morderczyń dowiedzą się Ci, którzy wybiorą się do teatru.

Autorki zapowiadają spektakl jako „godzinne zabójcze tango”. Publiczność będzie mogła wysłuchać między innymi historii Małgorzaty Połczyńskiej, lekarki, która zamordowała żonę swojego kochanka czy Mirosławy Romanowskiej, która zabiła swojego męża-gwałciciela.

d21gaxp

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z autorką książki i aktorkami Grupy Artystycznej TERAZ POLIŻ.

Na wydarzenie wstęp wolny.Spektakl rozpocznie się o godzinie 20.00.

Polskie morderczynie
Teatr WARSawy
* Rynek Nowego Miasta 5/7* [MAPA]

d21gaxp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21gaxp