Trwa ładowanie...
Aleksandra Synowiec
05-06-2013 17:25

Za darmo: Praga Lab

Fotografia, animacja poklatkowa, fotokast, remiks - zajęcia dla młodzieży 13-18 lat

Za darmo: Praga Lab
d36wqan
d36wqan

Praga Lab to cykl spotkań z fotografią, filmem, dźwiękiem i archiwaliami. W wakacje grupa animatorów i twórców razem z młodymi mieszkańcami Warszawy będzie tworzyć multimedialne opowieści o Pradze. W programie znalazły się cztery spotkania, każde dotyczy innej formy wyrazu: fotografii, animacji poklatkowej, fotokastowi i remiksowi. Projekt skierowany jest do młodzieży (13-18 lat) zainteresowanej multimediami.

*Program: *- Warsztaty fotograficzne (2-4 lipca): będą okazją, by nauczyć się uważnego patrzenia poprzez obiektyw aparatu. Wspólnie zrealizujemy serie praskich portretów.
- Warszat animacji poklatkowej (8-10 lipca): czyli jak robić cykle zdjęć, które po połączeniu będą imitować ruch.
- Warsztat fotokastowy (15-18 lipca): jak w nietypowy sposób ożywić fotografie i połączyć je z fragmentami wideo, muzyką i dźwiękami.
- Warsztat remiksu (23-26 sierpnia): warsztaty podstaw obsługi programu do montażu filmowego. Wspólnie poszukamy ciekawych materiałów, które potniemy, pozmieniamy, skleimy i przemienimy w nowy film. Jednym słowem: zremiksujemy.

Celem spotkań jest przyjrzenie się Pradze, dostrzeżenie jej wyjątkowości oraz uruchomienie krytycznego i twórczego myślenia o multimediach. Warsztaty staną się także okazją do świadomego korzystania ze źródeł już dostępnych – np. rodzinnych fotografii, starych nagrań wideo, zarejestrowanych piosenek i dźwięków. Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami odkrywać tę dzielnicę na nowo i chcą stworzyć własną mini opowieść dokumentalną - mówią organizatorzy.

//NPB("003")!Udział w projekcie jest bezpłatny.
Zapisy na stronie projektu: Pragalab.e.org.pl

d36wqan
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36wqan