Trwa ładowanie...

Za darmo: Przegląd Debiutów Filmowych ze Studia Munka

Wydarzenie odbywa się w trzech warszawskich klubokawiarniach

Za darmo: Przegląd Debiutów Filmowych ze Studia Munka
d2zb7qb
d2zb7qb

W połowie stycznia ruszył „Przegląd Debiutów Filmowych” Studia Munka - cykl projekcji i spotkań z twórcami krótkich metraży ze Studia Munka. Podczas sześciu styczniowych wieczorów w trzech warszawskich klubokawiarniach można zobaczyć czternaście produkcji z programów „30 Minut” oraz „Pierwszy Dokument”, które powstały w 2014 roku i porozmawiać z ich twórcami. Wszystkie filmy znalazły się na wydawnictwie Studia Munka „Polskie Debiuty 2014”. Na pokazy wstęp jest bezpłatny.

Projekcje odbywają się w trzech warszawskich klubokawiarniach - Znajomi Znajomych, Kicia Kocia i Pawilon Kulturalny. Po każdym pokazie odbywa się spotkanie z twórcami, które poprowadzą krytyczki filmowe: Anna Serdiukow i Anna Bielak. Dla młodych reżyserów to okazja do kontaktu z publicznością oraz konfrontacji własnych wizji z odbiorem widowni. Z kolei warszawscy widzowie mogą zapoznać się z młodym polskim kinem w szerszym niż zazwyczaj wymiarze.

Filmy, które będą prezentowane, to niejednokrotnie nagradzane już tytuły. Wśród fabuł znalazły się między innymi „Ojcze maszKacpra Lisowskiego (nagrodzony w Clermon-Ferrand 2014), „Gry” Macieja Marczewskiego (światowa premiera w Palm Springs), „Naturalni” Kristoffera Rusa (Nagroda Specjalna za najlepszy scenariusz na festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie)
, „Mały Palec” Tomasza Cichonia. Pośród dokumentów jest „Punkt wyjścia” Michała Szcześniaka (najlepszy krótki dokument na „Młodzi i Film”, premiera międzynarodowa na festiwalu DOKLiepzig), który już 22 stycznia rozpocznie walkę o nagrodę na festiwalu w Sundance czy „21 dni” Damiana Kocura (wyróżnienie na „Młodzi i Film”, premiera światowa na AFI Docs w Waszyngtonie).

d2zb7qb

Najbliższe spotkania:

22.01 - Pawilon Kulturalny (Żoliborz, ul. Sady Żoliborskie 4):
Całe mnóstwo miłości, reż. Bartek Kaczmarek
Gry, reż. Maciej Marczewski

27.01 - Kicia Kocia (Grochów, ul. Garibaldiego 5A):
21 dni, reż. Damian Kocur
Ze wsi Grunwald, reż. Artur Wierzbicki
To tylko marzenia, reż. Jakub Michnikowski

29.01 - Pawilon Kulturalny (Żoliborz, ul. Sady Żoliborskie 4):
Ojcze masz, reż. Kacper Lisowski
Dom na końcu drogi, reż. Wojciech Kasperski

Start zawsze o godzinie 19:00. Wstęp na spotkania jest wolny.

d2zb7qb
d2zb7qb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zb7qb