Trwa ładowanie...

Za darmo: Rowerowy taniec dzikich zapylaczy [WIDEO]

Weźcie swoje rowery, przebierzcie się za pszczoły, trzmiele lub inne dzikie zapylacze i jedźcie na wycieczkę po Warszawie!

Share
Za darmo: Rowerowy taniec dzikich zapylaczy [WIDEO]
d1bj7fz

W najbliższy wtorek 24 września odbędzie się niezwykła wycieczka rowerowa. Rowerzyści, przebrani za pszczoły, trzmiele, motyle i biedronki, rozpoczną Rowerowy Taniec Dzikich Zapylaczy o godz. 18:30 pod nowopowstałym hotelem dla owadów zapylających, mieszczącym się na warszawskim Polu Mokotowskim, obok pubu Tola.

Niecodzienny przejazd rowerowy odbędzie się w ramach kampanii „ Adoptuj Pszczołę ”, której celem jest budowa 100 hoteli dla owadów zapylających w polskich miastach.

d1bj7fz

Wycieczka rozpocznie się na Polu Mokotowskim i po przejeździe trasy ulicami: Batorego-Pl.Unii Lubelskiej-Bagatela-Al.Ujazdowskie-Jazdów-Topieli-Kruczkowskiego-Dobra-Karowa-Krakowskie Przedmieście-Nowy Świat-Pl.Trzech Krzyży-Mokotowska-Pl.Zbawiciela-Nowowiejska-Pl.Politechniki-Lwowska-Piękna-Chałubińskiego-Pl.Defilad, zakończy się około godz. 21:00, a następnie przeniesie na after party do Cafe Kulturalna. Link do wydarzenia

Organizatorzy, Greenpeace i Zmiana Organizacji Ruchu, zapowiadają atrakcje w postaci konkursów z nagrodami, wyborów Miss i Mistera Dzikich Zapylaczy oraz tańca pszczół.

Instrukcja jak samodzielnie przygotować strój

O projekcie „Adoptuj Pszczołę”

d1bj7fz

Projekt jest kolejną odsłoną kampanii „Przychylmy Pszczołom Nieba”, mającej na celu ochronę pszczół miodnych i owadów zapylających, które masowo wymierają m.in. w wyniku chemizacji rolnictwa, zmian klimatycznych, chorób oraz niszczenia siedlisk. W ramach „Adoptuj Pszczołę” Greenpeace chce zbudować w miastach tzw. „hotele” dla owadów zapylających i w ten sposób stworzyć im dogodne miejsce do życia, rozmnażania i pracy, czyli zapylania, dzięki czemu możemy cieszyć się przyrodą i produktami spożywczymi. Aby zbudować hotele dla pszczół potrzeba jednak funduszy. Każdy z nich kosztuje kilkaset złotych. Greenpeace stworzył specjalną stronę internetową, na której będzie można „adoptować pszczołę” i w ten sposób wesprzeć projekt. Każdy sfinansowana “adopcja” to także odsłonięcie jednego fragmentu obrazka legendy polskiego komiksu Tadeusza Baranowskiego, autora znanych historii obrazkowych, jak "Antresolka Profesorka Nerwosolka", czy "Skąd się bierze woda sodowa". Cel to 100 hoteli i cały odsłonięty obrazek!

Partnerem projektu jest dystrybutor filmowy Against Gravity, który na cele kampanii „Adoptuj Pszczołę” zdecydował się przekazać złotówkę od sprzedanego biletu na film dokumentalny „Więcej niż miód”.

d1bj7fz

Podziel się opinią

Share
d1bj7fz
d1bj7fz