Trwa ładowanie...
d2ivds7

Za darmo: świetna wystawa zdjęć z imprez!

"Umówiłem się z nią na dziewiątą... czyli o rozrywkach przedwojennej Warszawy"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: świetna wystawa zdjęć z imprez!
d2ivds7

Na ponad 120 fotografii i grafik, na których można zobaczyć, jak bawili się ludzie w przedwojennej Warszawie, zaprasza Archiwum Państwowe m.st. Warszawy. Partnerem projektu jest Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Na zdjęciach zobaczymy życie towarzyskie - imprezy plenerowe, dansingi, a przede wszystkim poznamy życie towarzyskie ówczesnej stolicy. Możemy zobaczyć też jak bawiono się w teatrach, kinach, na rautach i balach w Zamku Królewskim lub Hotelu Europejskim.

Fotografie pochodzą ze zbiorów Archiwum Państwowego m.st. Warszawy i Narodowego Archiwum Cyfrowego. Materiały opatrzono ogłoszeniami i recenzjami z ówczesnych gazet i wspomnieniami Moniki Żeromskiej, Marii Dąbrowskiej, Marii Kuncewiczowej, Zdzisława Kalicińskiego, Adolfa Dymszy, Zofii Nałkowskiej oraz Jerzego Szwajcera i Magdaleny Samozwaniec.

d2ivds7

Wystawę będzie można oglądać do 30 lipca. Wstęp wolny.
"Umówiłem się z nią na dziewiątą... czyli o rozrywkach przedwojennej Warszawy" pokazywana jest w galerii plenerowej usytuowanej między murami obronnymi Starego Miasta przy pl. Zamkowym, w tzw. Międzymurzu im. Piotra Biegańskiego.

d2ivds7

Podziel się opinią

Share
d2ivds7
d2ivds7