Trwa ładowanie...

Za darmo: Tydzień Kina Indyjskiego

Smita Patil, najciekawsze produkcje z Bollywood oraz opowieści dla dzieci i młodzieży na 100-lecie kina indyjskiego w kinie Kultura

Za darmo: Tydzień Kina Indyjskiego
d137l2d
d137l2d

Program Tygodnia Kina Indyjskiego. 100-lecie Kina w Indiach został podzielony na trzy sekcje. W pierwszej będzie można zobaczyć filmy z udziałem Smity Patil - wybitnej aktorki i ikony indyjskiego kina, która zmarła w 1986 roku. Spośród 80 filmów, w których zagrała Smita Patil, podczas Tygodnia zobaczymy pięć tytułów: "Bhumika", "Sadgati", "Umbartha", "Manthan" i "Mirch Masala".

- Tydzień Kina Indyjskiego, jest nie tylko znakomitą okazją do świętowania wspaniałej rocznicy, ale także stanowi symboliczne otwarcie nowego rozdziału współpracy między polskimi i indyjskimi twórcami filmów. Intensyfikacja tych relacji będzie możliwa dzięki podpisanej w tym roku umowie o koprodukcji audiowizualnej między Polską i Indiami, która obejmuje swym zasięgiem zarówno filmy kinowe jak i telewizyjne - mówi Jacek Bromski, Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Wstęp na filmowe pokazy jest bezpłatny.

Program przeglądu podzielono na trzy sekcje. W jednej z nich zobaczyć będzie można filmy z udziałem wybitnej aktorki Smity Patil (1955-1986). Spośród 80 filmów, w których zagrała, w ramach warszawskiego przeglądu pokazanych będzie pięć, m.in. "Mirch Masala". Ponadto, jak zapowiedzieli organizatorzy, "w programie znajdą się najciekawsze produkcje Bollywood-indyjskiej fabryki snów oraz indyjskie produkcje dla dzieci i młodzieży".

Więcej: www.pisf.pl

d137l2d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d137l2d