Trwa ładowanie...

Za darmo: urodziny Julio Cortazara

Impreza przypomni twórczość wybitnego argentyńskiego pisarza

Za darmo: urodziny Julio Cortazara
djslh60
djslh60

26 sierpnia 1914 roku urodził się Julio Cortazar, wybitny pisarz argentyński, twórca prozy hipertekstualnej, bez którego trudno byłoby wyobrazić sobie literaturę XX wieku. W setną rocznicę przyjścia na świat pisarza, klubokawiarnia Kicia Kocia na Grochowie zaprasza na „Urodziny Cortazara” – multimedialny wieczór poświęcony twórczości autora „Opowieści o kronopiach i famach”.

Co w programie?******

  • Emisja fragmentu nagrania wywiadu, którego Julio Cortazar udzielił w latach 70. polskiemu dziennikarzowi (ok. 7 minut) .
  • Słuchowisko według słynnej powieści Julio Cortázara "Gra w klasy", w przekładzie Zofii Chądzyńskiej i reżyserii Waldemara Modestowicza, ilustrowane pokazem archiwalnych zdjęć (75 min.).
djslh60

Spektakl jest adaptacją II części słynnej książki Cortázara. Akcja toczy się w Buenos Aires, wciąż w atmosferze wyrafinowanych intelektualnych potyczek, które zwykle kryją za sobą walkę w świecie rzeczywistym. Cortázar wciąga nas w świat, w którym niezwykle subtelne rozróżnienia filozoficzne wpływają bezpośrednio na zachowania bohaterów, ludzie kłócą się ze sobą z powodów nie do końca zrozumiałych, a sąsiadujący ze sobą Oliveira i Traveler bezustannie walczą mimo pozornej przyjaźni.

Występują: Danuta Stenka, Joanna Jędryka, Włodzimierz Press, Anna Romantowska, Michał Pawlicki, Jerzy Zelnik.

  • Podczas „Urodzin Cortazara” można będzie skosztować yerba mate, którą pijali bohaterowie „Gry w klasy” oraz Gin Fizza, ulubionego drinka argentyńskiego pisarza.

Gdzie: klubokawiarnia Kicia Kocia, ul. Garibaldiego 5a

djslh60

Kiedy: 26 sierpnia (wtorek) 2014 r., godz. 19:00

WSTĘP WOLNY

djslh60
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djslh60