Trwa ładowanie...

Za darmo: V edycja International Ochota Blues Festival

Jedyny bluesowy festiwal w Warszawie już w październiku

Za darmo: V edycja International Ochota Blues Festival
d35fchg
d35fchg

W ciągu ostatnich czterech lat na festiwalu wystąpili czołowi zagraniczni przedstawiciele gatunku: Ryan Mcgarvey, B.B & The Blues Shacks, Noel Coutts, Rene Lacko & Downtown Band, Latvian Blues Band, Mona Johannson Duo, Louie Fontaine & Starlight Searchers, The Road Band, Gagrin Brothers, Sergei Kurek & The Mystic Rive, a także najlepsi krajowi muzycy bluesowi: Leszek Cichoński & Guitar Workshop, Hard Times, Romek Puchowski, Arek Zawiliński & Na drodze, Dr. Blues & Soul Re Vision Band, Blues Time, J.J. Band, Hoodoo Band, Crossroads, Blue Machine, Przytuła & Kruk, Marek Makaron Trio, Paweł Szymański, Nocna Zmiana Bluesa, 20 mil od miasta, The Moongang, Bartek Łęczycki & Marek Tymkoff, Kajetan Drozd Acoustic Trio, Łukasz Gorczyca, Jacek Prokopowicz, Leszek Jakubczak, Blue Machine, Mike Gowin, Hard Rockets, Burnin' Hearts, Cuckoo Child, Easy Rider, Teksasy.

W tym roku od 8 do 10 października 2014 r. będziemy mogli posłuchać wielu odmian bluesa na kilku ochockich scenach. Start 8 października w Centrum Handlowym Blue City koncertami "Big Noise Mama" i bardzo popularnej z występów na krakowskim rynku, a także festiwalowych i klubowych koncertów grupy "Kraków Street Bannd".* 9 października w Klubie "Lucid" w CH Blue City* wystąpią: "Double Crafter" duet dwóch świetnych muzyków - Sławka Chojeckiego (prywatnie mieszkańca Ochoty) i Michaela Fedoroff'a, "The Piszczors" - otwocka grupa bluesowa pod kierownictwem Tomasza Piszczorowicza, "Blues Time" - warszawska kapela bluesowa pod przewodnictwem Zbigniewa Jędrzejczyka, która w trakcie swojej niedługiej działalności zdobyła uznanie na wielu festiwalach bluesowych w Polsce. Wydarzeniem czwartkowego wieczoru 9 października będzie występ akustycznego szwajcarsko polskiego duetu "Joe Colombo feat. Kasia Skoczek". Joe Colombo to muzyk który czerpie inspirację od takich artystów jak Stevie Ray Vaughan, Johny
Winter, Freddie King, czy Alvin Youngblood Hart. Charakterystyczna gra z zastosowaniem techniki slide i gitary rezofonicznej to znak firmowy Joe. Wraz z młodym głosem Kasi Skoczek tworzą doskonały duet, którego występu nie można przegapić.

Z kolei w piątkowy wieczór 10 października w Klubokawiarni "Mam Ochotę" wystąpią: "Bluesmaszyna" i "Marek Tymkoff". "Bluesmaszyna" trzyosobowa grupa, występująca na scenie bluesowej od 2007 roku. Ta wyjątkowa grupa znana jest z autorskiego bluesowego repertuaru wykonywanego w zdecydowanej większości w języku polskim. "Bluesmaszyna" charakteryzuje się również ciekawym i nietypowym składem instrumentalnym: harmonijki, gitary elektrycznej i cajon'a. Liderem grupy jest Karol Lechowski (harmonijka, wokal), na gitarze elektrycznej zagra Jan Sikorski, a na cajonie Daniel Moński. "Blusmaszyna" była gwiazdą I International Ochota Blues Festival w 2010 roku.

d35fchg

"Last but not least" wystąpi na festiwalu "Marek Tymkoff". Muzyk znany i ceniony na scenie bluesowej i rockowej, w kraju i zagranicą. Marek w latach 90 tych, był liderem Electric Blues Band, współpracował również w tym czasie z legendarnym zespołem "Easy Rider". Po rozwiązaniu Electric Blues Band, przystąpił do reaktywowanego "Jary Band" zespołu Krzysztofa Jaryczewskiego pierwszego wokalisty grupy "Oddział Zamknięty". W "Jary Band" pozostaje etatowym gitarzystą do dziś, natomiast w lutym 2010 roku dołączył do składu zespołu "Wanda i Banda". Niezależnie od muzycznych przygód (również m.in. Sylwia Wiśniewska, zespół Rezerwat czy J. Skolias), jego największą fascynacją i miłością pozostają dźwięki z kręgu blues rocka wykonywane w formule power trio. W tej właśnie formule wystąpił na Rawa Blues Festiwal 2013 w katowickim Spodku, wygrywając miażdżącą przewagą plebiscyt internautów i zjednując sobie ogromną rzeszę nowych fanów. Marek Tymkoff występował w ramach II International Ochota Blues Festival w 2011 roku, w
duecie z Bartkiem Łęczyckim.

Program V edycji International Ochota Blues Festival:**

8.10.2014 g.19.00
"Big Noise Mama"
"Kraków Street Band"
Centrum Handlowe Blue City Al. Jerozolimskie 179 (przy fontannach)

9.10.2014 g.19.00
"Double Crafter"
"The Piszczors"
"Blues Time"
"Joe Colombo feat. Kasia Skoczek"
Klub Lucid, Centrum Handlowe Blue City Al. Jerozolimskie 179

d35fchg

10.10.2014 g. 21.00
"Bluesmaszyna"
"Marek Tymkoff"
Klubokawiarnia "Mam Ochotę" ul. Grójecka 75

d35fchg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35fchg