Trwa ładowanie...

Za darmo: Warszawa Teatralna! (wideo)

Dwie, fajne propozycje dla fanów teatru i Tadeusza Fijewskiego

Za darmo: Warszawa Teatralna! (wideo)
d3ccirj
d3ccirj

Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza i Dom Spotkań z Historią zapraszają dnia 13 czerwca na kolejne spotkanie w cyklu „Warszawa Teatralna. Ludzie i zdarzenia” zatytułowane: Tadeusz Fijewski. Z Powiśla na warszawskie sceny. Gośćmi wieczoru będą: Marzena Kuraś, historyk teatru (Instytut Sztuki PAN), Natalia Fijewska-Zdanowska, Zuzanna Fijewska-Malesza oraz Agata i Marianna Fijewskie. 13 czerwca (środa), godz. 18.00, DSH (Karowa 20). Wstęp wolny.

Natomiast w sobotę, 16 czerwca o godz. 12.00 Dom Spotkań z Historią zaprasza na Spacer śladami aktorskiego rodu Fijewskich. Odwiedzimy miejsca, z którymi związana była aktorska rodzina Fijewskich, m.in. do Teatru Ateneum. Spacer poprowadzi Anna Piotrowska, absolwenta Akademii Teatralnej w Warszawie. 16 czerwca (sobota) 2012, godz. 12.00. Zbiórka przed Teatrem Polskim. Wstęp wolny.

Tadeusz Fijewski był aktorem Teatru Polskiego. Grał również w filmie, współpracował ze stołecznym Teatrem Ateneum. Ukończył Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej w Warszawie. W czasie wojny współpracował z AK, był więźniem obozów jenieckich i koncentracyjnych, walczył w Powstaniu Warszawskim, był związany z teatrem powstańczym Leona Schillera. Po wojnie występował na wielu scenach, zagrał w około 50 filmach, popularność przyniosły mu role w Lalce, serialach Chłopi oraz Czterech pancerni i pies.

Na wideo pamiętna scena z jego udziałem - "Alkohol to zguba ludzkości" z filmu "Wiosna panie sierżancie".

d3ccirj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ccirj