Trwa ładowanie...

Za darmo: warsztaty plastyczne "Warszawa, której nie ma"

Przy pomocy kolażu stwórz portret miasta, które już nie istnieje
Share
Za darmo: warsztaty plastyczne "Warszawa, której nie ma"
denutlo

15 i 16 marca Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza w godz. 11.00 – 17.00 na warsztaty plastyczne: „Warszawa, której nie ma”. Zapraszamy na warsztaty plastyczne, które są zapowiedzią wystawy „Warszawa, Warsze”. Wystawa, będzie pokazywała, jak Żydzi kształtowali Warszawę, ale też jak Warszawa wpływała na Żydów od początków osiedlania do wybuchu II wojny światowej - mówią organizatorzy.

Zobacz także: Wyprzedaż towarów PRL na Muranowie

Podczas zajęć uczestnicy stworzą portrety nieistniejącego miasta, korzystając z techniki kolażu i malarstwa. Głównym narzędziem będą reprodukcje fotografii i obrazów, które znalazły się na wystawie „Warszawa, Warsze” i które stanowią ilustrację przedwojennego życia społeczności żydowskiej w Warszawie. Zachęcamy uczestników do przynoszenia swoich materiałów – portretów przodków i zdjęć miasta sprzed II wojny światowej - dodają organizatorzy.**

denutlo

Portrety miasta będą tworzone metodą kolażu – łączenia i przetwarzania istniejących obrazów z wykorzystaniem narzędzi malarskich.

Zajęcia poprowadzi Julia Mirny – ilustratorka, graficzka i malarka, absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, laureatka konkursu Projekt Roku 2013 w kategorii Ilustracja. Autorka cyklu „Nieźle Wyszparowani” – ilustracji na blogu Polony (Cyfrowej Biblioteki Narodowej). Ulubioną techniką artystki jest kolaż łączony z malarstwem oraz kolaż cyfrowy. Interesuje ją warszawski modernizm, sztuka naiwna oraz awangarda początku XX w.

* Udział w wydarzeniu jest bezpłatny*, liczba miejsc ograniczona. Zapisy: rezerwacje@jewishmuseum.org.pl. Miejsce można też zarezerwować online .

Zobacz, jakie inne darmowe wydarzenia odbywają się w naszym mieście!

denutlo

Podziel się opinią

Share
denutlo
denutlo