Trwa ładowanie...

Za darmo: warsztaty plastyczne "Warszawa, której nie ma"

Przy pomocy kolażu stwórz portret miasta, które już nie istnieje

Za darmo: warsztaty plastyczne "Warszawa, której nie ma"
d39s63t
d39s63t

15 i 16 marca Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza w godz. 11.00 – 17.00 na warsztaty plastyczne: „Warszawa, której nie ma”. Zapraszamy na warsztaty plastyczne, które są zapowiedzią wystawy „Warszawa, Warsze”. Wystawa, będzie pokazywała, jak Żydzi kształtowali Warszawę, ale też jak Warszawa wpływała na Żydów od początków osiedlania do wybuchu II wojny światowej - mówią organizatorzy.

Podczas zajęć uczestnicy stworzą portrety nieistniejącego miasta, korzystając z techniki kolażu i malarstwa. Głównym narzędziem będą reprodukcje fotografii i obrazów, które znalazły się na wystawie „Warszawa, Warsze” i które stanowią ilustrację przedwojennego życia społeczności żydowskiej w Warszawie. Zachęcamy uczestników do przynoszenia swoich materiałów – portretów przodków i zdjęć miasta sprzed II wojny światowej - dodają organizatorzy.**

Portrety miasta będą tworzone metodą kolażu – łączenia i przetwarzania istniejących obrazów z wykorzystaniem narzędzi malarskich.

d39s63t

Zajęcia poprowadzi Julia Mirny – ilustratorka, graficzka i malarka, absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Warszawie, laureatka konkursu Projekt Roku 2013 w kategorii Ilustracja. Autorka cyklu „Nieźle Wyszparowani” – ilustracji na blogu Polony (Cyfrowej Biblioteki Narodowej). Ulubioną techniką artystki jest kolaż łączony z malarstwem oraz kolaż cyfrowy. Interesuje ją warszawski modernizm, sztuka naiwna oraz awangarda początku XX w.

* Udział w wydarzeniu jest bezpłatny*, liczba miejsc ograniczona. Zapisy: rezerwacje@jewishmuseum.org.pl. Miejsce można też zarezerwować online .

d39s63t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39s63t