Trwa ładowanie...

Za darmo: Wieczór Indyjski

Będzie taniec, muzyka, warsztaty, indyjski poczęstunek - i wiele innych!

Za darmo: Wieczór Indyjski
d3w621h
d3w621h

Na rozpoczęcie nowego semestru tanecznego, Teatr Tańca Nataraja i Magdalena Niernsee wraz z przyjaciółmi zapraszają na wieczór w klimacie indyjskim . Będzie taniec, muzyka, warsztaty, indyjski poczęstunek - i wiele innych! Impreza odbędzie się w piątek 10 października w Natolińskim Ośrodku Kultury (ul. Na Uboczu 3).

W ramach wydarzenia będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z zakładania indyjskich tradycyjnych strojów sari (damski) i dhoti (męski). Mehendi Masala zaprezentuje na Waszych dłoniach sztukę malowania henną. Do tego pokaz tańca, indyjski poczęstunek i warsztaty plastyczne. Szczegóły poniżej.

PROGRAM WIECZORU:

d3w621h

godz. 18:00-19:00

- Warsztat indyjski ( ADDA )
Warsztaty zakładania indyjskich tradycyjnych strojów sari (damski) i dhoti (męski) oraz przymierzanie bogatej indyjskiej biżuterii. Możliwość wykonania zdjęcia w indyjskim ubiorze. Warsztat bezpłatny, nie ma konieczności wcześniejszych zapisów.

- Malowanie dłoni henną – Mehendi Masala (Agata Wójt)
Sztuka zdobienia ciała henną, tzw. mehendi, to przedślubna tradycja indyjska i arabska. Mehendi na ciele panny młodej ma przynieść szczęście i radość, jednak kobiety zdobią nią swoje ciało także przy okazji ważnych świąt – lub na co dzień. Tatuaż henną to tatuaż tymczasowy, który blaknie z czasem. Koszt: 20 zł/tatuaż.

- Stoisko sklepu Radha Shop

godz. 19:00-20:00

Pokaz tańca
Pokaz klasycznych form tańca indyjskiego Bharatanatyam, Odissi i Kathak oraz tańca bollywood w wykonaniu Marty Krzemień-Ojak, Zuzanny Kann i Magdaleny Niernsee oraz uczennic Teatru Tańca Nataraja. Podczas pokazu zaprezentujemy przekrój form tanecznych z Indii - od tańców klasycznych (Bharatanatyam, Kathak i Odissi), po popularny taniec bollywood, znany z filmów kinematografii indyjskiej. Klasyczny taniec indyjski Bharatanatyam jest tańcem niezwykle żywiołowym, pełnym energii, dynamiki - jednak niepozbawionym kobiecego wdzięku. Taniec Odissi - w Polsce prawie nieznany, stanowi dla tańca Bharatanatyam kontrast, jest pełen miękkości i gracji. Taniec Kathak to wirtuozerskie połączenie skomplikowanych form rytmicznych z ognistym temperamentem. Taniec bollywood, wykorzystujący muzykę z najbardziej popularnych hitów indyjskiego kina, to zabawa ruchem w czystej postaci.
www.taniecindyjski.pl , www.kathak.pl

d3w621h

godz. 20:00-21:30

- Poczęstunek indyjski (restauracja Kalyan)
Niepowtarzalne indyjskie smaki zapewni restauracja Kalyan. Przekąski indyjskie: samosa, chicken tikka, chicken lollipop, biryani. Napoje: mango lassi, chai. Ceny: 5-15 zł.
www.kalyan.pl

-* Malowanie dłoni henną* – Mehendi Masala

- Warsztat plastyczny: stemple(ADDA)
Metoda stemplowania tkanin była znana w Indiach już w starożytności. Podczas warsztatu uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własną, niepowtarzalną torbę udekorowaną za pomocą indyjskich drewnianych pieczęci o pięknych wzorach, przywiezionych prosto z Indii. Cena: 10 zł/torebkę.

d3w621h
d3w621h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3w621h