Trwa ładowanie...

Za darmo: Wieczory z Afryką w Południku Zero

Czy można nie mieć aktu urodzenia? Dlaczego na świecie żyje ponad 100 milionów dzieci bez tożsamości?

Za darmo: Wieczory z Afryką w Południku Zero
dp6ptke
dp6ptke

Fundacja Usłyszeć Afrykę zaprasza na cykl ośmiu spotkań na temat Afryki. Odbywać się one będą w każdy trzeci wtorek miesiąca w podróżniczym centrum stolicy - w kawiarni Południk Zero przy ulicy Wilczej. Cykl ma przybliżyć warszawiakom Afrykę i jej mieszkańców, ukazując ją poprzez pryzmat przemian społecznych i zjawisk zachodzących w obrębie kontynentu - mówi Wojtek Marzec z Południka Zero - Nie będzie pięknych krajobrazów, nie będzie turystycznych safari. Będziemy mówić o Afryce z perspektywy jej mieszkańców.

Ruszający jutro cykl spotkań to przede wszystkim opowieści oraz zdjęcia z podróży, które zaprezentują osoby związane z Afryką: współzałożyciel Fundacji My Baobab - Adam Dziadak, prezes Fundacji Papaya - Katarzyna Dumańska. prezes Fundacji MyBaobab - Małgorzata Przepiórka oraz wolontariusze pracujący w Afryce z tamtejszą ludnością. Na Wieczorach z Afryką dowiemy się m.in. dlaczego w Etiopii jest 13 miesięcy, dlaczego Zambia staje się dziś drugimi Chinami i jak pracuje się z nosicielami wirusa HIV w tanzanijskim Bugisi - mówi Wojtek Marzec. Oprócz slajdowisk w programie są także wystawy zdjęć.

Na inauguracyjnym spotkaniu pod tytułem "Żyć bez tożsamości", które odbędzie się jutro (16 października) spotkamy się z prezesem Fundacji Usłyszeć Afrykę - Małgorzatą Łokaj. Postaramy się odpowiedzieć na pytania: Czy można nie mieć aktu urodzenia? Ile kosztuje powrót do normalnego życia po kilku latach na ulicy? Dlaczego na świecie żyje ponad 100 milionów dzieci bez tożsamości?

Małgorzata Łokaj - absolwentka KUL-u oraz socjoterapii. W 2008 r. w Ugandzie, w ośrodku dla dzieci ulicy, realizowała projekt MSZ w ramach programu Wolontariat Polska Pomoc. W 2009r. współrealizowała pilotażowy projekt Fundacji Usłyszeć Afrykę wychodząc do dzieci ulicy w Kampali (Uganda). Obecnie pracuje z polskimi dziećmi ulicy jako streetworker

dp6ptke

16 października 2012 (wtorek), godz. 19:00

Południk Zero, ul. Wilcza 25, Warszawa

dp6ptke
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp6ptke