Trwa ładowanie...

Za darmo: wigilijna opowieść o Warszawie [SPACER]

Podczas spaceru dowiecie się skąd do Warszawy przywędrowała choinka, posłuchacie, kogo August II chciał nakarmić dwutonową struclą i spróbujecie odpowiedzieć sobie na pytanie, co robił Goebbels w bożonarodzeniowej szopce

Za darmo: wigilijna opowieść o Warszawie [SPACER]
d3ynckd
d3ynckd

Święta Bożego Narodzenia są coraz bliżej. Czy jednak w tym ferworze walki z codziennością znajdujemy jeszcze czas na to, aby poczuć magię świąt - pytają organizatorzy spaceru świątecznego i proponują: jeśli czujecie się osaczeni przez „Last Christmas” płynące z każdego napotkanego głośnika, macie dość walki z niepodatnym na Wasze artystyczne zdolności papierem prezentowym i nie macie już siły lukrować setnego pierniczka, wybierzcie się na spacer po Warszawie!

- W sobotnie popołudnie wybierzemy się w podróż śladami świątecznych tradycji w Warszawie - opowiadają Wawalove.pl organizatorzy. - Podczas tego sentymentalnego spaceru dowiemy się m.in. skąd do stolicy przywędrowała choinka i gdzie niegdyś kupowano prezenty świąteczne. Jeżeli chcecie oderwać się od świątecznych przygotowań i posłuchać o bożonarodzeniowych tradycjach z dużą dawką humoru - nie może Was zabraknąć na sobotnim spacerze - zachęcają.

Co będzie się działo? Podczas spaceru wybierzecie się w podróż na sam początek tradycji świątecznych: zajrzycie Wazom do wigilijnej wazy, dowiecie się skąd do Warszawy przywędrowała choinka, posłuchacie, kogo August II chciał nakarmić dwutonową struclą, spróbujecie odpowiedzieć sobie na pytanie, co robił Goebbels w bożonarodzeniowej szopce, przespacerujecie się szlakiem warszawskich gospodyń z dawnych wieków, jak również zobaczycie, gdzie kupowano prezenty dla bliskich i jak spędzano „próżniacze świąto”.

d3ynckd

Grupę poprowadzi licencjonowana przewodniczka miejska Amalia Szałachowska. Spacer odbywa się na zasadzie Free Tour, czyli dowolnego napiwku na koniec.

Kiedy: 20 grudnia (sobota) 2014 r., godz. 15:00
Gdzie: ul. Senatorska róg placu Bankowego , przy figurze św. Jana Nepomucena
Zapisy: wyślij maila na adres info@gdzienaweekend.pl

WSTĘP WOLNY

d3ynckd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ynckd