Trwa ładowanie...

Za darmo: Wolskie rogatki 2014

II edycja plenerowych impresji o historii Woli - gawędy, koncerty, potańcówki, przedstawienia

Za darmo: Wolskie rogatki 2014
d4grck4
d4grck4

Słynne wolskie Rogatki zostały zaprojektowane przez Jakuba Kubickiego. Znajdują się w zachodniej części miasta, więc każdy, kto chciał zwiedzać lub kształcić się w Europie, musiał przez nie przejechać. Takie miejsce to tygiel informacji i skarbnica wielu historii oraz kultur. Rogatki, to ostatnia zmiana koni, ostatnie posiłki w karczmie, pożegnania i powitania…Tu tańczono, śpiewano, biesiadowano, załatwiano ostanie interesy, wysyłano ostanie przesyłki.

Fundacja ART pragnie odtworzyć klimat kulturotwórczy i ciekawy tego miejsca. Stąd pomysł na realizację projektu „ Wolskie Rogatki”, który w tym roku odbywa się już po raz drugi.

Co w programie? Na razie zaplanowano trzy wydarzenia:

Już 18 maja 2014 roku o godz. 16:00happening historyczno-plastyczny "250 lat po ostatniej elekcji króla Polski" w parku im. E. Szymańskiego przy ul. Elekcyjnej.


Kolejne wydarzenia będą się odbywały w sierpniu i we wrześniu. 10 sierpnia 2014 r. o godz. 14:00 przy Kościele pw. św. Karola Boromeusza przy ul. Chłodnej 9 odbędzie się koncert zatytułowany "Pałacyk Michla".

d4grck4

Z kolei 13 września o godz. 12:00 odbędzie się niezwykłe wydarzenie - "Fabryczna Wola" - koncert na gwizdy i zgrzyty w Muzeum Gazownictwa przy ul. Kasprzaka 25.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

d4grck4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4grck4