Trwa ładowanie...

Za darmo: Wstydliwe przyjemności - grzeszne i niegrzeczne filmy

Nowy cykl filmowy w Warszawie Powiśle

Za darmo: Wstydliwe przyjemności - grzeszne i niegrzeczne filmy
d3cscjy
d3cscjy

Rusza nowy cykl filmowy - spotkania będą się odbywały w CO DRUGI CZWARTEK w klubokawiarni Warszawie Powiśle o 20:00. Start już 5 grudnia - WSTĘP WOLNY ! Prowadzenie: Anna Tatarska.

P r z y j e m n o ś ć – grzeszna i niegrzeczna, ale też dostarczana bezpośrednio do krwiobiegu, nie zawsze przesączana przez intelektualny filtr. Granice – filmowych gatunków, widzowskich przyzwyczajeń, wstydu, kanonów, niekiedy komfortu. Prezentowane w cyklu filmowym produkcje pochodzą z różnych okresów, często prezentują skrajnie odmienne perspektywy postrzegania filmowego wehikułu. Łączy je to, że dostarczają takiej właśnie wstydliwej rozkoszy, płynącej z nierozpoznanych źródeł. Przeważnie - widzowi, niekiedy tylko bohaterom. Wyżej wymienione granice przekraczają nieustannie z wprawą starego wygi przy okazji bawiąc, strasząc, zadziwiając, zachwycając, odrzucając, kusząc, mieszając porządki. Przy okazji stają się zadziwiająco precyzyjnym świadectwem swoich czasów i stawiają pytania, które po wyłuskaniu z lekkostrawnego, rozrywkowego opakowania ujawniają swój niespodziewany ciężar. To filmowe szaleństwo, z całkiem wyraźnym śladem metody w tle.

d3cscjy

5 grudnia: Miły Pan Pedofil, czyli Todd Solondz i jego “Happiness”.

Amerykańscy niezależni grzebią w podmiejskich śmietnikach. Jakie ustanowione przez mainstream granice – i jak - przekraczają indies? Przyjrzymy się źródłu komfortu popularnego kina , czyli zwyczajowi automatycznego nazywania i klasyfikowania tak narracji jak i postaci. Co dzieje się, kiedy pojawia się postać lub sytuacja wątpliwa moralnie, a widz nie zostaje wyposażony w narzędzia by ją ocenić? Plus: wiele twarzy ironii i czarnego humoru oraz tradycja w służbie subwersji.

ANNA TATARSKA - dziennikarka filmowa. Autorka i prezenterka magazynu "Premiery Tygodnia" realizowanego dla Orange Film. Pisze dla amerykańskich portali filmowych Fandor i Slant oraz magazynów "Zwierciadło", „KINO”, „Aktivist”, "Wysokie Obcasy Extra" i "ELLE" oraz portali film.wp.pl i Stopklatka.pl. Współpracowała z festiwalami Nowe Horyzonty, American Film Festival, Off Plus Camera i Plus Camerimage. Absolwentka filmoznawstwa i wiedzy o mediach na Uniwersytecie Łódzkim, ukończyła wiedzę o kulturze na Uniwersytecie Warszawskim oraz kurs filmowy w New York Film Academy. Fanka Todda Solondza i dokumentów kulinarnych. Prowadzi bloga sweetrush.pl

d3cscjy
d3cscjy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cscjy