Trwa ładowanie...
wystawa
Tomasz Jakubowski
17-10-2012 13:37

Za darmo: wystawa "Persony Socjalizmu"

Bierut odwiedza XXI-wieczny Pałac Kultury w... slipach

Za darmo: wystawa "Persony Socjalizmu"
d1ic4w2
d1ic4w2

Znane persony socjalizmu przychodzące z wizytą do Pałacu Kultury w roku 2012. Tak w skrócie można opisać pomysł na wystawę fotograficzną Konrada Zdziarskiego i Michała Radwańskiego ze Stowarzyszenia MUWA. Wystawę ich zdjęć będzie można zobaczyć już w tę sobotę na jednej ze ścian sali Kisielewskiego w Pałacu Kultury, w ramach Galerii Bezdomnej . Pałac Kultury wybudowano w 1955 roku. Lwu Rudniewowi, projektantowi Pałacu, jak i innym osobom zaangażowanym w jego budowę i rozwój, nie mogło być dane zobaczyć, jak ich dzieło wygląda po pięćdziesięciu siedmiu latach, w roku 2012. My dajemy im taką możliwość - mówi Konrad Zdziarski.

Wystawa to zdjęcia przedstawiające Stalina, Bieruta, Cyrankiewicza, Gomułkę czy Gierka przed XXI-wiecznym Pałacem Kultury oraz w jego wnętrzach. Osoby te już nie żyją, posłużyliśmy się więc ich wydrukowanymi wizerunkami, które nasi modele trzymają na wysokości swoich twarzy - mówią organizatorzy projektu. Zdjęcia nie będą podpisane nazwiskami oficjeli, będzie to więc pewnego rodzaju wyzwanie dla oglądających: czy znają twarze osób ważnych dla okresu PRL. 8 z 10 osób, którym pokazałem zdjęcie Bieruta, nie umiały rozpoznać, kim jest osoba z fotografii- mówi Zdziarski.

Celem Stowarzyszenia MUWA jest zrzeszanie osób zajmujących się działalnością fotograficzną i audiowizualną, rozwijanie i utrwalanie kontaktów oraz współpracy między fotografami, filmowcami oraz muzykami w kraju i za granicą, a także promowanie działań artystycznych z uwzględnieniem aspektu edukacyjnego opartego o warsztaty i szkolenia z dziedziny fotografii i filmu.

d1ic4w2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ic4w2