Trwa ładowanie...
d3gakjo

Za darmo: wystawa rysunków i fotografii Zdzisława Beksińskiego

Wystawa potrwa do 28 września 2014 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za darmo: wystawa rysunków i fotografii Zdzisława Beksińskiego
d3gakjo

Do 28 września 2014 roku w „Galerii przy kozach” Służewskiego Domu Kultury przy ul. Bacha 15 prezentowana będzie wystawa rysunków i fotografii Zdzisława Beksińskiego .

Czytaj też: Miasto nie chce kolekcji Beksińskiego!

Ten wszechstronny twórca największą popularność i uznanie szerszej publiczności zyskał dzięki swoim pracom malarskim przedstawiającym, tak charakterystyczne dla niego, mroczne, fantastyczno-apokaliptyczne wizje świata. Wystawa prezentowana w galerii SDK jest okazją do zapoznania się z mniej znaną większemu gronu odbiorców, twórczością graficzną i fotograficzną. Niewielu wielbicieli twórczości Beksińskiego pamięta, że swoją działalność artystyczną rozpoczynał od fotografii. To czarno białe zdjęcia prezentowane w 1958 r. na wystawach w Warszawie, Gliwicach i Poznaniu, przyniosły mu wysokie oceny krytyków i były początkiem jego drogi do wielkiej sławy.

d3gakjo

Czytaj też: "Apel do rozsądku i ludzi poważnych" ws. Beksińskiego

Miejsce i czas ekspozycji zostały wybrane nieprzypadkowo, bowiem pochodzący z Sanoka artysta, był wieloletnim mieszkańcem osiedla Służew nad Dolinką na którym znajduje się Służewski Dom Kultury. Otwarcie wystawy tego cenionego w świecie artysty zostało zaplanowane jako jedna z głównych atrakcji kulturalnych towarzyszących otwarciu nowej siedziby Służewskiego Domu Kultury.

Ekspozycja w „Galerii przy kozach” składa się z 10 prac rysunkowych i 11 czarno białych fotografii można ją zwiedzać codziennie w godzinach od 10.00 - 20.00. Wstęp na wystawę jest wolny.

Czytaj też: Wielkie otwarcie Służewskiego Domu Kultury

d3gakjo

Podziel się opinią

Share
d3gakjo
d3gakjo