Trwa ładowanie...

Za darmo: "Z kart historii Policji Państwowej"

Ciekawa wystawa w Sali Dawnego Skarbca Wielkiego w Zamku Królewskim

Za darmo: "Z kart historii Policji Państwowej"
d4btzwr
d4btzwr

W dniach 22-26 lipca br. w Sali Dawnego Skarbca Wielkiego na Zamku Królewskim będzie można obejrzeć wystawę „Z kart historii Policji Państwowej” zorganizowaną przez Komendę Główną Policji w ramach obchodów 95-lecia istnienia Policji.

Wystawa swoją tematyką obejmuje formację policyjną z lat dwudziestolecia międzywojennego przez pryzmat codziennej służby, szkolnictwa i życia prywatnego funkcjonariuszy. Ocalałe od zawieruchy wojennej dokumenty z prowadzonych czynności służbowych przeniosą nas w odległy świat minionego wieku. Zeszyt, w którym ówczesny posterunkowy podczas wykładów zapisywał, jak należy przeprowadzić oględziny, notatnik służbowy prowadzony z dużą dokładnością, na którym widoczny jest ślad po kuli, ówczesne legitymacje służbowe – to tylko mały wycinek obrazujący pracę wielotysięcznej Policji Państwowej.

Wystawa wzbogacona jest bardzo popularną w dwudziestoleciu prasą, jaką był „Tajny Detektyw”. Spektakularne zbrodnie opisywane przez ówczesnych dziennikarzy elektryzowały społeczeństwo i pozwalały docenić żmudną pracę funkcjonariuszy Policji Państwowej.

Sala Dawnego Skarbca Wielkiego znajduje się na parterze Zamku Królewskiego. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

d4btzwr

Otwarcie wystawy w poniedziałek 21 lipca o godz. 16:00.

d4btzwr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4btzwr