Trwa ładowanie...

Za darmo: Zobacz niewystawiane eksponaty Muzeum Azji i Pacyfiku!

Jeden dzień, 12 godzin, latarki, przewodnik i niedostępna jeszcze dla publiczności surowa przestrzeń nowej siedziby muzeum. Zapowiada się naprawdę niezwykle!

Za darmo: Zobacz niewystawiane eksponaty Muzeum Azji i Pacyfiku!
d1pi7fn
d1pi7fn

Już w najbliższą sobotę, 9 listopada przez jedyne dwanaście godzin w budynku przy ul. Solec 24 będzie można oglądać unikatowe obiekty ze zbiorów Muzeum Azji i Pacyfiku, które po raz pierwszy pojawią się w surowej przestrzeni nowego, nieotwartego jeszcze dla publiczności budynku.

Kolekcja licząca ponad 20 tysięcy przedmiotów wciąż czeka na możliwość stałej prezentacji. Zorganizowana podczas Festiwalu Pięciu Smaków "Ekspozycja tymczasowa 25 obiektów na działce Solec 11/1 czyli Akcja Solec" to pierwsza okazja, by zobaczyć wyjątkowe artefakty, które do tej pory były skrzętnie ukryte w muzealnych magazynach.

W pustych jeszcze wnętrzach rozmieszczone zostaną największe i najbardziej atrakcyjne eksponaty, w tym okazałe ślubne łoże indonezyjskich Chińczyków, tajski domek duchów, riksza z Hanoi, indyjska huśtawka, japońskie kimono, asmacki pal, afgańska kołyska i jawajski gong, z którego będzie można wydobyć dźwięk.

Wyprawa z przewodnikiem poprowadzi przez zakątki, które po zagospodarowaniu nigdy już nie będą dostępne dla publiczności – staną się magazynami i pracowniami. Część ekspozycji umieszczona zostanie w muzealnych zakamarkach i przestrzeniach nie posiadających jeszcze oświetlenia, zatem przydadzą się latarki!

d1pi7fn

Dodatkową atrakcją dla osób lubiących dreszczyk emocji będzie* „Akcja Solec”, czyli przygodowa gra terenowa, wymagająca prawdziwego zaangażowania w dalekowschodnie klimaty, konsekwentnej współpracy w grupie oraz odwagi!* Na trasie gry pojawią się azjatyckie łamigłówki, pasjonujące historie do odkrycia, a także liczne niespodzianki. Do udziału w Akcji Solec zapraszamy bardziej i mniej zorganizowane grupy przyjaciół i znajomych oraz rodziny z dziećmi.

Program wydarzeń:

12:00 - 17:00 - zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem
17:00 - 21:00 - gra terenowa: Akcja Solec - obowiązują zapisy pod adresem: akcjasolec@piecsmakow.pl (formularz rejestracyjny do pobrania na stronie www.piecsmakow.pl )
21:00 - 24:00 - nocne zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem - obowiązują zgłoszenia: akcjasolec@piecsmakow.pl

Wstęp wolny

d1pi7fn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pi7fn