Trwa ładowanie...

„Za każdym biznesem kryje się człowiek”

Projekt Local Heroes Warszawa to sieć wzajemnej promocji lokalnych miejsc poprzez niestandardową, miejską formę

„Za każdym biznesem kryje się człowiek”
d2pwxxi
d2pwxxi

Od niedawna w różnych lokalizacjach w stolicy możemy zobaczyć estetyczne, czarne tablice z karteczkami informującymi o ciekawych, często ukrytych miejscach Warszawy. Za tą formą promocji stoi inicjatywa Local Heroes Warszawa.

Tablice znaleźć możemy w Pałacu Kultury , kultowych klubach, szkołach tańca, teatrach czy klubokawiarniach. Głównym zamysłem jest stworzenie sieci wzajemnego wsparcia lokalnych miejsc, z różnych dziedzin m.in. gastronomia, kultura, sztuka i design, czy zdrowie i ruch.

Twórcy projektu stawiają na elegancki i prosty design, który ma być uporządkowaną, ładniejszą alternatywą dla ulotek. Zaprojektowane wizytówki miejsc wiszące na tablicy można kolekcjonować, są małe i poręczne, a do tego zawierają dużo konkretnych informacji o biznesach, które można odwiedzić. Sama inicjatywa Local Heroes działa już m.in. w Krakowie od 6 lat. W chwili obecnej na terenie Warszawy wisi już 70 tablic, a w planach jest dalszy rozwój projektu.

O projekcie rozmawiamy z Zosią Piotrowską, która razem z Joanną Brejnakowską stworzyła projekt Local Heroes Warszawa.

Skąd wziął się pomysł na Local Heroes?

Pomysł wziął się z potrzeby rynku. Local Heroes jest przede wszystkim o ludziach i o tym co tworzą. Jest odpowiedzią na przytłaczające globalne marki, które coraz bardziej zabijają indywidualność. Za każdym biznesem kryje się człowiek, który go tworzy. Im więcej wkłada pasji w to co robi tym bardziej się to czuje. Takich ludzi chcemy promować i taki chcemy dawać przykład dla innych.

d2pwxxi

W jaki sposób dokładnie to działa? Jak trafiają do Was właściciele warszawskich miejsc?

Głównym zamysłem LH Warszawa jest stworzenie sieci wzajemnego wsparcia lokalnych miejsc, z różnych dziedzin m.in. gastronomia, kultura, sztuka i design, czy zdrowie i ruch. Chcemy wyróżnić się ciekawą i innowacyjną formą spotykaną już na zachodzie. Zaprojektowane kartki można kolekcjonować, są małe i poręczne, a do tego zawierają dużo konkretnych informacji o biznesach , które można odwiedzić.

Czy każdy może się do Was zgłosić?

Przede wszystkim my wyszukujemy ciekawe naszym zdaniem biznesy. Naprawdę zwracamy uwagę na estetykę i charakter szukanych miejsc, chcemy, żeby zaproponowane miejsca były ciekawe i faktycznie warte odwiedzenia. Staramy się też cały czas pamiętać o różnych formach spędzania wolnego czasu, które możemy zaobserwować w mieście np. Ruch: joga, taniec, fitness, czy też inicjatywy związane z designem lub kulturą. Stąd też przeprowadzamy małą selekcję, natomiast coraz częściej zdarza się, że zainteresowane miejsca piszą do nas- z czego często wynika fajna współpraca.

Jak znaleźć można miejsca, w których wiszą tablice?

Na naszej stronie localheroes.pl w zakładce „tablica” można znaleźć miejsca, które obecnie można zobaczyć na tablicy. Natomiast w zakładce „partnerzy” znajduje się lista lokali, w których wiszą tablice – to jest jeszcze w fazie kończenia. Projektujemy mapkę Warszawy, na której zaznaczymy lokalizacje.

Na Waszej stronie znajdują się też filmy wideo, w których twórcy lokalnych biznesów opowiadają o tym, co robią.

Filmy są pomysłem, który wypłynął z potrzeby opowiedzenia o twórcach lokalnych biznesów. Chcemy żeby Local Heroes opowiadało także o ludziach i ich pomysłach. Takie wywiady fajnie to ukazują. Możemy zobaczyć jak dane miejsce działa od kuchni, skąd na nie pomysł oraz jakie ma plany na przyszłość. Materiały filmowe robi dla nas zaprzyjaźnione studio 35. Wywiady udostępniamy na naszym fanpage’u na Fb, na kanale YouTube Studia 35 oraz na stronie LH.

d2pwxxi

Dziękujemy za rozmowę.

Polecamy Wam zajrzeć na stronę localheroes.pl oraz na stronę na Facebooku .

d2pwxxi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pwxxi